Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 04. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 6 - SkoroJasno

05.03.2024 - Úterý

Teplota: 10 / 5 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

O rehabilitační cvičení po COVID-19 je obrovský zájem

17. dubna 2021 - 12:23

Zpět na seznam článků

FN Olomouc nabízí webinář zdarma

O rehabilitační cvičení po COVID-19 je obrovský zájem

informace zdroj: FNOL

Únava, dechové obtíže, kašel, bolesti na hrudi, malátnost, mravenčení končetin, poruchy zažívání, úzkost a deprese. Prodělali jste COVID-19, ale některý z uvedených příznaků vás stále trápí? Vaše tělo prostě „nefunguje“ jako dřív? Zpátky do formy vám může pomoci plicní rehabilitace, respirační fyzioterapie a postupný návrat k pohybovým aktivitám.

Abyste si ale spíše neuškodili, bude jistě žádoucí získat informace od odborníků. Ideální příležitostí je webinář, který k tématu postCOVID syndromu a především k možnostem rehabilitace pořádá Klinika tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace FN Olomouc. „Prodělané onemocnění lze vnímat jako příležitost pro zlepšení vlastního zdraví. Proto jsme už na podzim loňského roku nastartovali projekt 5S, který pomáhá zlepšit a upevnit zdraví zdůrazněním pěti jednoduchých receptů. Měli bychom se správně stravovat, dostatečnou dobu spát, zbavit se stresu, sportovat a neměli bychom kouřit,“ připomíná přednostka Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace profesorka Eliška Sovová.

prof. MUDr. Eliška Sovová, Ph.D., MBA. zdroj foto:FNOL

Na projekt 5S navazuje brožura s radami a cviky pro nemocné po onemocnění COVID-19, kterou klinika nedávno vydala ve spolupráci s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. „Doporučujeme v ní zájemcům postup, jak se mohou vrátit k běžné pohybové aktivitě. Pamatujeme jak na pacienty, kteří měli jen minimální příznaky onemocnění, tak na ty s těžším průběhem. O brožurku je obrovský zájem. Je ale jen základním návodem. Proto jsme nejen natočili instruktážní videa k jednotlivým cvikům, ale rozhodli jsme se také uspořádat webinář, během nějž bychom konkrétní témata rozvedli,“ dodává profesorka Sovová.

Během zhruba hodinového webináře ale nebude řeč jen o rehabilitačních cvičeních a projektu 5S. Odborníci z FN Olomouc a Univerzity Palackého pohovoří také o příznacích a zdravotních aspektech postCOVID syndromu, léčebných možnostech Nordic Walking, tedy sportovní chůze se speciálními sportovními holemi pro lepší kondici, dechových trenažérech nebo o lázních jako další možnosti jak se zotavit po COVID-19.

Živé vysílání si můžete pustit ve čtvrtek 22. dubna od 17 hodin na webu telovychova.fnol.cz.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

informace            zdroj: FNOL

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Rapotínská basa 2024 - III.

Rapotínská basa 2024 - III.

Fotek: 30
Přidáno: 03.03.2024

Rapotínská basa 2024 - II.

Rapotínská basa 2024 - II.

Fotek: 36
Přidáno: 03.03.2024

Rapotínská basa 2024 - I.

Rapotínská basa 2024 - I.

Fotek: 66
Přidáno: 03.03.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.