Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

O úvod Džemfestu se postará jesenický Priessnitz

21. července 2013 - 11:47

Zpět na seznam článků

Zahajovací večer se uskuteční v H-clubu

Úvod festivalu Džemfest, který se uskuteční v říjnu v Šumperku, bude patřit členům kultovní skupiny Priessnitz. Ve speciálních úpravách pro akustické nástroje uvedou nejen skladby své domovské kapely z Jeseníku. Aktuální novinku letošního programu nyní oznámili pořadatelé.

Zpěvák Jaromír Švejdík zahraje se spoluhráčem Petrem Kružíkem vedle písní Priessnitz také skladby kapely Umakart, kterou založil v roce 2004 se známými umělci Dušanem Neuwerthem a Janem P. Muchovem. „Během koncertu uslyšíme zajímavý průřez repertoárem všech tří hudebních projektů, kterým se za poslední roky Jaromír Švejdík věnoval, takže zazní i písně z nové desky Václava Neckáře Dobrý časy, na které se Jaromír autorsky podílel,“ dodává pořadatel festivalu Ondřej Polák.

Jaromír Švejdík

Zpěvák skupiny Priessnitz je společně se spisovatelem Jaroslavem Rudišem otcem populárního komixu Alois Nebel, na němž se podílí jako kreslíř a ilustrátor pod značkou Jaromír 99.

Právě s komixem, jehož filmová adaptace z roku 2011 sklízí dodnes uznání po celém světě, bude spojena tématicky výstava fotografií, kterou těsně před koncertem zahájí v H-clubu Dušan Tománek. „Dušan Tománek je renomovaný umělec, který se jako fotograf podílel na filmu Alois Nebel. Pro výstavu v rámci Džemfestu jsme vybrali kolekci snímků z nedalekého pohraničí,“ doplnil Ondřej Polák.

Zahajovací večer festivalu Džemfest s koncertem a vernisáží se uskuteční v H-clubu v pátek 11. října od 20 hodin.

H-club zdroj foto:H-club

Hlavní program Džemfestu vypukne o týden později 18. října v DK Šumperk, kde zahrají kapely Tři sestry, Toxique, Děda Mládek Illegal Band, The Prostitutes a další.

DžemFest - plakát

Autor: red.,O.Polák

Fotogalerie

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.