Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

O víkendu se otevřely půjčovny kol ČD na střední a severní Moravě

04. dubna 2017 - 11:34

Zpět na seznam článků

Dvě jsou nově k dispozici celoročně

O víkendu se otevřely půjčovny kol ČD na střední a severní Moravě

ilustrační snímek zdroj foto: ČD

České dráhy letos rozšiřují nabídku a nově jsou půjčovny v Olomouci hl. n. a Otrokovicích pro cyklisty otevřeny celoročně. Ostatní jsou zákazníkům k dispozici od 1. dubna do 31. října.

Půjčovny kol přinášejí cykloturistům řadu výhod při poznávání zajímavých míst. Stačí si naplánovat trasu, dojet vlakem do některé ze stanic, kde je půjčovna kol k dispozici, a dál se vydat po své ose. Cestující tak nemá žádné starosti s přepravou kola na místo výletu, ceny půjčovného jsou dostupné široké veřejnosti, navíc přeprava vypůjčených kol je na vybraných trasách zcela zdarma, stačí uhradit jízdné a předložit nájemní smlouvu. Zapůjčení kola je velmi snadné. „Je potřeba mít u sebe dva platné osobní průkazy, složit zálohu, uzavřít smlouvu a po zaplacení půjčovného vyrazit. Zálohu cestující dostanou zpět po vrácení kola. Rezervaci kol lze zajistit také prostřednictvím e-mailu či telefonu,“ sdělila tisková mluvčí Monika Bezuchová.

Národní dopravce nabízí po celé republice celkem 96 půjčoven. Ve třinácti stanicích po celém Česku jsou k dispozici rovněž elektrokola a koloběžky.

ilustrační snímek zdroj: ČD

V loňském roce otevřel národní dopravce půjčovnu v Přerově a právě tam služby ČD Bike využívali cyklisté v rámci Olomouckého kraje nejvíce. „Za celou sezónu si vypůjčili 387 kol. V celém kraji to pak bylo celkem 594 výpůjček,“ informovala mluvčí.

přehled zdroj: ČD

Spolu se zábřežskou, olomouckou, hranickou půjčovnou a s půjčovnou v Lipníku nad Bečvou nabízejí České dráhy v Olomouckém kraji téměř padesát krosových kol, dětská kola, koloběžky a elektrokola.

ilustrační snímek zdroj: ČD

Nejširší je tradičně nabídka v olomoucké půjčovně na hlavním nádraží. Ta bude od letošní sezóny v provozu celoročně, a to denně od 7 do 21 hodin. Novinkou v letošním roce je, že v Olomouci budou k dispozici i dvě koloběžky.

Autor: red., M. Bezuchová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: ČD

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.