fitnesskotelna
fitnesskotelna
fitnesskotelna
Sobota 24. září 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Wohnout v Zábřeze

24.09.2022 - Wohnout v Zábřeze - A další vykutálení hudební...

Počasí

24.09.2022 - Sobota

Teplota: 14 / 5 - Oblačno

25.09.2022 - Neděle

Teplota: 14 / 7 - obcasny-Déšť

240 650 fitness kotelna

O víkendu startuje běžecký seriál Horská výzva

25. května 2018 - 10:34

Zpět na seznam článků

Dej výzvu!

O víkendu startuje běžecký seriál Horská výzva

RP - Horská výzva zdroj foto: archiv Horská výzva/PatRESS.cz

A je to tady! V pátek o půlnoci a následně v sobotu odstartuje osmý ročník Horské výzvy.

Stejně jako loni i tentokrát se milovníci horských běhů a trekingu poprvé setkají v Beskydech, kde bude pětidílná série zahájena. „Máme za sebou poměrně dlouhou fázi příprav a musím přiznat, že s celým pořadatelským týmem jsme se už prvního závodu nemohli dočkat. Pokračujeme v sérii, kdy každá zastávka má svého ambasadora, který ji dává hlubší význam – zná skvěle místní prostředí a radí a pomáhá závodníkům všech úrovní. Přece jen jsme seriál pro širokou veřejnost, kde každý má svůj prostor realizovat se a především v sobě najít odhodlání, motivaci a překonat vlastní výzvu. Věřím tedy, že také letos nás čeká ročník, který přiměje zvednout z gauče ty, kteří dosud otáleli. Přeji nám a všem mnoho skvělých zážitků, úspěchů a překonaných hranic,“ těší se viditelně na začátek osmé série její ředitel Pavel Zitta.

RP - Horská výzva zdroj foto: archiv Horská výzva/PatRESS.cz

Úvodní zastávku v Beskydech má pod svojí patronací živá běžecká legenda Zbyněk Cypra, který účastníky v předchozích týdnech na oficiálním webu závodu postupně seznamoval se všemi nástrahami jednotlivých tras.

Tentokrát motivuje nejen samotné závodníky, ale také jejich rodiny a doprovod. „Moc dobře si uvědomuji, že ne každý je nadšený, když jde táta běhat, ale Beskydy jsou skvělou variantou, kdy je ideální, aby běžci nepřijeli sami. Možností menších či větších výletů po okolí je strašně moc. Vždyť třeba na Javorníku je rozhledna, ze které je možné krásně z vrchu sledovat celé startovní pole. Parádní je naučná stezka Beskydské nebe, fantastický je celý areál zázemí závodu u skokanského můstku Jiřího Rašky. Atmosféra v amfiteátru je výborná a sám se na úvodní zastávku hodně těším,“ motivuje k účasti také nezávodníky ambasador závodu Zbyněk Cypra.

RP - Horská výzva zdroj foto: archiv Horská výzva/PatRESS.cz

Jak už je tradicí seriálu Rock Point – Horská výzva, připraveny jsou tři délky tras – Long (62,4 km), Half (43,4 km) a Short (13,5 km). Na všech trasách poběží jednotlivci i dvojice. Vždy se běží v kategoriích muži, ženy, mix a dogtreking mužů a žen. Pouze nejdelší trať Long se jde přes noc jen ve dvojicích. Tradičně nemůže chybět ani benefiční pětikilometrový Pochod s Mixitkou, jehož výtěžek poputuje za Verunkou, která si jako mladá nadějná lyžařka po pádu poranila míchu. Vybraná částka má opět přispět k léčbě a rehabilitacím.

V rámci úvodního podniku se běžci sejdou v amfiteátru v Horečkách u Trojanovicích u Skokanského areálu Jiřího Rašky nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm.

První vlna běžců, tedy trasa Long, se na trať vydá pět minut před páteční půlnocí. Trasa královského závodu vyvede běžce z Trojanovic na Velký Javorník, Černou horu k Dolní Bečvě, Na Kamenném, ke Skalíkově louce na Pustevny a přes Maňáky a chatu Martiňák do Bukovin. Následně přes Skalíkovu louku znovu na Pustevny a kolem sochy Radegastu na Radhošť, odkud už následuje jen Velká Polana, Černá hora, sedlo Pindula, Velký Javorník a cíl v Trojanovicích. Na trati Long je kvartet občerstvovacích stanic na Dolní Bečvě, v Pustevnách, Kněhyně a znovu v Pustevnách.

RP - Horská výzva zdroj foto: archiv Horská výzva/PatRESS.cz

Časový limit je stanoven na dvacet čtyři hodin, nicméně ti nejrychlejší dobíhají už při sobotním svítání. To už se na svůj závod budou chystat běžci dalších kategorií. Střední trať vybíhá v sobotu v devět hodin, krátká v deset a Pochod s Mixitkou ve čtvrt na jedenáct.

 
 

Autor: red., P. Pátek, foto:P. Pátek PatRESS.cz

Fotogalerie

RP - Horská výzva       zdroj foto: archiv Horská výzva/PatRESS.cz

Další články z rubriky

Čtvrtý ročník běhu Šumperkem má své vítěze

Čtvrtý ročník běhu Šumperkem má své vítěze

Reportáž z běžeckého závodu ŠumpeRUN

Exkluzivní Fotogalerie

Festival medu v Šumperku 2022

Festival medu v Šumperku 2022

Fotek: 60
Přidáno: 20.09.2022

Zábřežský jarmark

Zábřežský jarmark

Fotek: 37
Přidáno: 18.09.2022

Horkýže Slíže v Šumperku

Horkýže Slíže v Šumperku

Fotek: 107
Přidáno: 17.09.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.