Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 23. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na Olympiádě dětí a mládeže v kraji bude poprvé šerm

22.09.2021 - Na Olympiádě dětí a mládeže v kraji bude poprvé šerm...

Počasí

23.09.2021 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 9 - Oblačno

24.09.2021 - Pátek

Teplota: 16 / 13 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

OK4EU a Olomoucký kraj představilo komunitární programy EU

27. listopadu 2012 - 21:54

Zpět na seznam článků

Pět programů, které se představily na veletrhu

OK4EU a Olomoucký kraj představilo komunitární programy EU

OK4EU a Olomoucký kraj představilo komunitární programy EU zdroj foto:B.Poštulková

Zájmové sdružení právnických osob OK4EU spolu s Olomouckým krajem připravilo veletrh komunitárních programů, který se uskutečnil v úterý 27. listopadu  v Olomouci. Hlavním cílem akce bylo seznámit představitele měst a obcí, univerzit a zástupce podnikatelského sektoru s možnostmi financování projektů z prostředků komunitárních programů.

Komunitární programy představují finanční nástroje Evropské komise, z nichž mohou evropské subjekty čerpat prostředky na své aktivity. Žádosti se obvykle posuzují přímo v Evropské komisi, příp. v některé z jejích výkonných agentur.

V členských státech EU jsou kontaktní místa, kde mohou zájemci konzultovat své projektové záměry. Pro projekty je třeba mít partnery z jiných členských států a každý podpořený projekt musí naplňovat znaky evropské přidané hodnoty.

Během odpoledního programu byly představeny programy:  7. rámcový program, Rámcový program pro konkurenceschopnost a inovace (CIP), Program PROGRESS, Program celoživotního učení, LIFE+. Programy představily kontaktní osoby z výkonných agentur a ministerstev, které administrují komunitárních programy. Michaela Vráželová ve své prezentaci vysvětlila rozdíl v čerpání finančních prostředků z komunitárních programů a strukturálních fondů.

„Veletrh jsme v letošním roce pro naše subjekty připravili již podruhé a pravidelně informujeme i o výzvách komunitárních programů. Tyto programy mohou být alternativou pro subjekty z našeho regionu. Dnes je zřejmé, že v příštím programovacím období budeme muset hledat finanční zdroje i jinde než ve strukturálních fondech. Výhodou je nepochybně mezinárodní spolupráce, díky které dojde k navázání nových kontaktů a výměně zkušeností,“ doplňuje náměstek hejtmana Michael Fischer, který veletrh zahájil.

Veletrh se konal v Kongresovém sále Krajského úřadu Olomouckého kraje. V úvodu programu bylo stručně představeno zájmové sdružení právnických osob OK4EU, které zastupuje zájmy Olomouckého kraje.

Olomoucký kraj představil komunitární programy Evropské unie

 

Autor: red.,M.Vráželová foto:B.Poštulková

Fotogalerie

 OK4EU a Olomoucký kraj představilo komunitární programy EU  zdroj foto:B.Poštulková

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

ŠumpeRun 2021 III

ŠumpeRun 2021 III

Fotek: 77
Přidáno: 12.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.