Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví

18.01.2022 - Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví -...

Počasí

19.01.2022 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

20.01.2022 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Občerstvení nabízí přímo na místech cestujících ve vlaku

13. ledna 2022 - 06:43

Zpět na seznam článků

Minibar loni rozvezl 237 tisíc porcí kávy

Občerstvení nabízí přímo na místech cestujících ve vlaku

ilustrační snímek zdroj foto: FBČD

Nabídka občerstvení formou ČD Minibaru zůstává velmi populární. Navzdory covidovým omezením loni stevardi připravili cestujícím Českých drah 237 tisíc porcí kávy v ceně od patnácti korun. Občerstvení je nabízeno přímo na místech cestujících.

V nabídce Minibaru jsou teplé a běžné nápoje a drobné občerstvení, např. tatranky, croissanty, rozpékané pečivo nebo bagety a saláty. Například tradičních tatranek si loni koupili cestující více než jednu tunu.  „Nabídka občerstvení patří v marketingových průzkumech mezi našimi zákazníky mezi nejčastěji zmiňované doplňkové služby, o které mají cestující zájem. My jim v tomto směru vycházíme vstříc a nabízíme několik úrovní gastronomie podle typů vlaků, délky linek a přání objednatelů dopravy. Patří mezi ně restaurační vozy, bistrovozy a stále populárnější nabídka občerstvení nabízená ČD Minibarem,“ představuje službu ČD Minibar Jiří Ješeta, náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu.

„Množství občerstvení převedené na měrné jednotky představuje například 747 hl teplých nápojů, což by naplnilo jednu velkou železniční cisternu. Piva ČD Minibar prodal 548 hl a běžných nealkoholických nápojů bylo více než 900 hl. Stevardky a stevardi nabídli cestujícím také 2,3 tuny croissantů a 1,1 tuny tatranek,“ upřesnil mluvčí Petr Šťáhlavský.

Služba ČD Minibar nebo prodejní automaty občerstvení jsou v současném jízdním řádu v 217 spojích.

Jedná se o linky Západní expres, Krušnohor, Hradečan a Krakonoš v úseku Praha – Hradec Králové, Ostravan, Slovácký expres, Svitava, Vysočina a Rožmberk. V dalších 86 spojích je zařazen bistrovůz (např. Valašský expres, Silesia a SC Pendolino) a v 76 vlacích je zařazen restaurační vůz (např. Berliner, Vindobona, Metropolitan). Na českých kolejích lze ochutnat také speciality zahraniční kuchyně. Ve vybraných vlacích zajišťují služby Rakušané („červené soupravy“ railjet Vindobona, EC Porta Moravica), Poláci (EC Moravia, Polonia, Sobieski) nebo Maďaři (EC Báthory a Hungaria).

Autor: red., P. Šťáhlavský

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: FBČD

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.