Pátek 12. srpna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc je zrušena

12.08.2022 - Letní Flora Olomouc je zrušena - Vše urychlil covid a...

Počasí

12.08.2022 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - PoloJasno

13.08.2022 - Sobota

Teplota: 21 / 14 - obcasny-Déšť

Občerstvení nabízí přímo na místech cestujících ve vlaku

13. ledna 2022 - 06:43

Zpět na seznam článků

Minibar loni rozvezl 237 tisíc porcí kávy

Občerstvení nabízí přímo na místech cestujících ve vlaku

ilustrační snímek zdroj foto: FBČD

Nabídka občerstvení formou ČD Minibaru zůstává velmi populární. Navzdory covidovým omezením loni stevardi připravili cestujícím Českých drah 237 tisíc porcí kávy v ceně od patnácti korun. Občerstvení je nabízeno přímo na místech cestujících.

V nabídce Minibaru jsou teplé a běžné nápoje a drobné občerstvení, např. tatranky, croissanty, rozpékané pečivo nebo bagety a saláty. Například tradičních tatranek si loni koupili cestující více než jednu tunu.  „Nabídka občerstvení patří v marketingových průzkumech mezi našimi zákazníky mezi nejčastěji zmiňované doplňkové služby, o které mají cestující zájem. My jim v tomto směru vycházíme vstříc a nabízíme několik úrovní gastronomie podle typů vlaků, délky linek a přání objednatelů dopravy. Patří mezi ně restaurační vozy, bistrovozy a stále populárnější nabídka občerstvení nabízená ČD Minibarem,“ představuje službu ČD Minibar Jiří Ješeta, náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu.

„Množství občerstvení převedené na měrné jednotky představuje například 747 hl teplých nápojů, což by naplnilo jednu velkou železniční cisternu. Piva ČD Minibar prodal 548 hl a běžných nealkoholických nápojů bylo více než 900 hl. Stevardky a stevardi nabídli cestujícím také 2,3 tuny croissantů a 1,1 tuny tatranek,“ upřesnil mluvčí Petr Šťáhlavský.

Služba ČD Minibar nebo prodejní automaty občerstvení jsou v současném jízdním řádu v 217 spojích.

Jedná se o linky Západní expres, Krušnohor, Hradečan a Krakonoš v úseku Praha – Hradec Králové, Ostravan, Slovácký expres, Svitava, Vysočina a Rožmberk. V dalších 86 spojích je zařazen bistrovůz (např. Valašský expres, Silesia a SC Pendolino) a v 76 vlacích je zařazen restaurační vůz (např. Berliner, Vindobona, Metropolitan). Na českých kolejích lze ochutnat také speciality zahraniční kuchyně. Ve vybraných vlacích zajišťují služby Rakušané („červené soupravy“ railjet Vindobona, EC Porta Moravica), Poláci (EC Moravia, Polonia, Sobieski) nebo Maďaři (EC Báthory a Hungaria).

Autor: red., P. Šťáhlavský

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: FBČD

Exkluzivní Fotogalerie

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Fotek: 63
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Fotek: 54
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Fotek: 68
Přidáno: 06.08.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.