Úterý 20. ledna 2026 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Neurochirurgové z FN Olomouc provedli hlubokou mozkovou stimulaci u psychiatrického pacienta

19.01.2026 - Neurochirurgové z FN Olomouc provedli hlubokou mozkovou...

Počasí

20.01.2026 - Úterý

Teplota: -3 / -6 - PoloJasno

21.01.2026 - Středa

Teplota: -1 / -5 - Jasno

Obchvat Bludova na silnici I/44

21. prosince 2023 - 18:43

Zpět na seznam článků

Zprovozňuje ŘSD

Obchvat Bludova na silnici I/44

Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozňuje obchvat Bludova na silnici I/44. Stavba je jednou z částí kapacitního napojení Šumperska na dálnici D35.

V rámci stavby bylo mimo jiné postaveno jednadvacet mostů o celkové délce 1,2 kilometru a dvě mimoúrovňové křižovatky. „Silniční obchvat obce Bludov na Šumpersku leží na hlavním tahu silnice I/44, který vede ze střední části Olomouckého kraje do turisticky atraktivních Jeseníků a dále do Polska. Obcí Bludov denně projíždí až čtrnáct tisíc aut, což znamená značné zatížení pro obyvatele obce nejenom z hlediska bezpečnosti provozu, ale také z pohledu zhoršeného životního prostředí co do hlučnosti a prašnosti. Díky novému obchvatu se jim nyní výrazně uleví,“ uvedl ministr dopravy Martin Kupka.

Napojení Šumperka na dálnici D35 prostřednictvím kapacitní čtyř pruhové komunikace se skládá z pěti staveb.

 Aktuálně jsou tři z nich již v provozu, u zbývajících dvou probíhá investorská příprava. „Jedná se o čtyř pruhovou, směrově rozdělenou komunikaci, která je v celé své délce vedena mimo zastavěné území a výrazně tak přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu mezi městy Zábřeh a Šumperk. Stavba byla oproti původnímu termínu urychlena o měsíc. Celý obchvat Bludova bude zkompletován v příštím roce, kdy zprovozníme stavbu I/11 Postřelmov – Chromeč, která obchází Bludov z jihozápadu. V delším horizontu je v plánu také obchvat Šumperka, aktuálně na stavbu zpracováváme technickou studii,“ představil nový obchvat generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

přehled zdroj: ŘSD

Autor: red., M. Mazal - ŘSD - zdroj foto: ŘSD

Fotogalerie

Další články z rubriky

Stromy, které by mohly ohrozit provoz

Stromy, které by mohly ohrozit provoz

ŘSD při zimní údržbě je prořezává

Krok po kroku

Krok po kroku

Experti prošli téměř 24tisíc km vodních toků a popsali, co viděli

Sjízdnost silnic pod kontrolou

Sjízdnost silnic pod kontrolou

Role telematických systémů při zajišťování sjízdnosti dálnic a silnic I. třídy

Exkluzivní Fotogalerie

 Bludovští otužilci 2025

Bludovští otužilci 2025

Fotek: 79
Přidáno: 01.01.2026

Anna K. v Zábřehu

Anna K. v Zábřehu

Fotek: 34
Přidáno: 18.12.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.