Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 30. září 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jesenická Dyňová slavnost

28.09.2023 - Jesenická Dyňová slavnost - Pobaví celou rodinu

Počasí

30.09.2023 - Sobota

Teplota: 20 / 8 - obcasny-Déšť

01.10.2023 - Neděle

Teplota: 18 / 6 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Obchvat Postřelmov–Chromeč dostal od ministerských úředníků zelenou

19. června 2015 - 14:29

Zpět na seznam článků

Počet aut projíždějících obcemi se sníží nejdříve v roce 2022

Obchvat Postřelmov–Chromeč dostal od ministerských úředníků zelenou

Postřelmov zdroj foto: archiv

O krůček blíže k zahájení výstavby je plánovaná přeložka silnice I/11 v úseku Postřelmov–Chromeč. Záměr projektu už schválila centrální komise ministerstva dopravy. Informaci potvrdila Nina Ledvinová, tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Na výrazné snížení dopravy se mohou těšit obyvatelé obcí Bludov, Rovensko, Postřelmůvek, Vyšehoří a Chromeč. „Předmětem stavby je přeložka silnice mimo průtah obcí Bludov,“ uvedla Ledvinová. „Spojka Postřelmov–Chromeč úzce souvisí s obchvatem Bludova a vytváří s ní funkční celek. Přípravy pokračují velice úspěšně,“ tvrdí Martin Smolka, šéf olomouckého pracoviště ŘSD.

mapa zdroj: ŘSD

Budování obchvatu Bludova začne nejdříve v roce 2018. Pokud vše půjde dobře, hotový bude v roce 2020. Výstavba čtyřkilometrové přeložky silnice I/11 Postřelmov–Chromeč by mohla odstartovat v roce 2019. Jezdit by se tudy dalo za tři léta. „Po dokončení obou staveb dojde k vyvedení dopravy po vytížených komunikacích mimo sídelní útvary,“ slibuje mluvčí ŘSD Ledvinová.

Přeložka silnice I/11 Postřelmov–Chromeč je součástí přestavby důležitého silničního tahu mezi Mohelnicí a Jeseníkem. Tato stavba je prvním úsekem plánovaného zvýšení dopravní kapacity silnice I/11 od Postřelmova do Dolní Lipky na Ústeckoorlicku u státní hranice s Polskem. „Stávající I/11 přichází od Šumperka a Bludova. U Chromče se připojují silnice III/0444 od Postřelmova a II/369 od Zábřeha. Od Chromče je doprava vedena po jediné komunikaci, kterou představuje stáva­jící I/11. V Olšanech se odděluje silnice II/369, která pokračuje přes Hanušovice do Jeseníka. Uvedené komunikace jsou vlivem sloučení funkce tranzitní a obsluhy území poměrně zatíženy, v úsecích vedených v průtazích obcemi je zhoršena kvalita životního prostředí. Stá­vající intenzity dopravy na komunikacích neadekvátních parametrů rovněž zvyšují riziko dopravních nehod,“ připouští Ledvinová.

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Výstavba přeložky silnice I/11 by měla přinést výrazné odlehčení dopravy v obcích a zlepšení prostupnosti území. U Postřelmova bude nový obchvat navázán na okružní křižovatku. Ta se stane sou­částí deltovité mimoúrovňové křižovatky, která vznikne už při výstavbě obchvatu Bludova. Silnice pak bude pokračovat volným terénem na severozápad. „Úvodní úsek je veden po násypu až 1,7 metru vysokém,“ upřesnila mluvčí ŘSD.

Vznikne jednopolový most, který převede přeložku I/11 přes stávající silnici III/0444. Most o třech polích, dlouhý 41,6 metru, převede cestu mezi obcemi Chromeč a Postřelmůvek přes novostavbu silnice. Za ním má cesta jít v mírném zářezu. Poslední most převede místní komunikaci mezi obcemi Chromeč a Vyšehoří přes silnici. „Délka přemostění činí 45,1 metru,“ přiblížila Ledvinová.

mapa zdroj: ŘSD

Následovat bude křižovatka se silnicí II/369 a se stávající I/11 směrem na Bludov. Trasa obou silnic se na konci dočká mírných úprav. Přeložka dlouhá 3 997 metrů skončí napojením na současnou I/11, z velké části bude vedena ve volném terénu po orné půdě.

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Ivo Vykydal ze Státního fondu dopravní infrastruktury potvrdil, že peníze potřebné na financování stavby budou k dispozici. „Pokud se stavby obchvatu Bludova a přeložky silnice I/11 v úseku Postřelmov–Chromeč podaří dotáhnout k realizaci, budeme schopni zafinancovat je,“ řekl Vykydal.

Autor: V. Krejčí

Fotogalerie

Postřelmov           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Fotek: 45
Přidáno: 28.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Fotek: 65
Přidáno: 26.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Fotek: 70
Přidáno: 26.09.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.