Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 09. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

08.07.2020 - Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané - Všude...

Počasí

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 12 - obcasny-Déšť

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 26 / 15 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Oblíbená modelářská výstava FOR MODEL

17. června 2020 - 13:00

Zpět na seznam článků

Netradičně v parkovém areálu

Oblíbená modelářská výstava FOR MODEL

ilustrační snímek zdroj foto: K. Buchtová

Výstava modelů a sběratelských exponátů mini FOR MODEL 2020 zavede všechny malé i odrostlejší návštěvníky do kouzelného světa plného her a fantazie. Letadla, lodě, vláčky, vrtulníky, rakety nebo deskové hry - to vše nabízí výstava mini, která se uskuteční o víkendu 27. – 28. června ve venkovním prostoru Smetanových sadů v Olomouci v okolí rybníčku a pavilonů G a H.

Malí i velcí fanoušci modelářství si přijdou na své. Poslední víkend v červnu budou totiž moci navštívit oblíbenou výstavu v novém pojetí. „Tato výstava se měla konat tradičně v polovině března, ale kvůli pandemii koronaviru jsme ji museli zrušit. Bylo nám to ale líto, a proto jsme vymysleli nový koncept akce. Výstava mini FOR MODEL se bude konat v části Smetanových sadů v Olomouci v okolí rybníčku a pavilonů G a H,“ komentuje vznik akce garantka Dagmar Maixnerová.

ilustrační snímek zdroj foto: K. Buchtová

A jaký program tedy mini výstava nabídne? Pavilon H bude věnován historickým i moderním RC modelům aut, kamionů, tanků, vlakům či lodí a nebude chybět ani rallye dráha, kterou si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet. Modelářská expozice v pavilonu G se zaměří na letadla, vrtulníky nebo rakety.

Pro děti bude připravený workshop pískohraní a vypalování do dřeva, deskové hry, hračky a také zábavný vědecký program s lektory z Pevnosti poznání. Návštěvníci si také budou moci vyzkoušet ovládání radiostanice. „Výstava mini se bude z části konat i přímo v parku. Na rybníčku ve Smetanových sadech budou probíhat po oba dny každou sudou hodinu ukázky lodních modelů (bitvy lodí a ponorek). První souboj začíná v deset a poslední pak v šestnáct hodin. Nebude chybět ani předváděčka RC modelů sportovních vozů na polygonu a nákladních aut a bagrů přímo v terénu,“ uvedla mluvčí Kristýna Buchtová.

mini FOR MODEL plakát zdroj: K. Buchtová

Výstava se uskuteční v oploceném areálu za dodržení všech aktuálních hygienických opatření a nařízení. Vstup do areálu bude u Palmového skleníku ve Smetanových sadech.

Autor: red., K. Buchtová, zdroj foto: K. Buchtová

Fotogalerie

ilustrační snímek                    zdroj foto: K. Buchtová

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.