Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 22. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v sobotu ráno 2,99 promile

22.02.2020 - Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v...

Počasí

22.02.2020 - Sobota

Teplota: 7 / 1 - Zataženo

23.02.2020 - Neděle

Teplota: 9 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Oblíbená výstava "Z pohádky do pohádky" končí 14. října

08. října 2012 - 11:57

Zpět na seznam článků

Už jen pár dnů máte možnost se projít světem pohádek

Oblíbená výstava "Z pohádky do pohádky" končí 14. října

Michalka Dvořáková s maminkou zdroj foto:vm

Od dubna je ve Vlastivědném muzeu v Šumperku instalovaná výstava, která si získala srdce malých i velkých návštěvníků. Výstava Z pohádky láme rekordy návštěvnosti. Galerie Šumperska se proměnila  v pohádkový les. V instalovaných scénách ožilo devět českých pohádek: Červená Karkulka, Perníková chaloupka, Smolíček pacholíček, O Budulínkovi, Jak zvířátka stavěla domeček, O Šípkové Růžence, O princezně a drakovi, Čertův švagr, Ošklivé káčátko.

Autorkou výstavy je PhDr. Marie Gronychová, ředitelka Muzea v Šumperku. Marie GronychováPříprava a práce na realizaci výstavy trvala víc jak rok. „Rozhodli jsme se v létě loňského udělat pohádkovou výstavu tak, aby ukázala také muzejní exponáty a kromě pohádkových příběhů přinesla i další informace o sbírkách, v našem případě zejména o zvířatech,“ říká Marie Gronychová. „Výstavu jsme schválně koncipovali tak, aby zde bylo možné projíždět s kočárky i invalidními vozíky. Naším zájmem bylo, aby výstavu mohlo vidět co nejvíce dětí a rodičů,“ dodává autorka výstavy.

Z pohádky do pohádky

Ke 30. září zhlédlo výstavu 5449 návštěvníků. Tou 5450. návštěvnicí se stala malá Michalka Dvořáková, která přišla na výstavu se svou sestřičkou Danielkou a  maminkou Martinou. Všechny tři si výstavu opravdu užívaly a jako milá návštěva dostaly obrázkové kartičky s pohádkami, které jsou na výstavě zastoupeny. A sladká odměna nemohla chybět.

Michalka Dvořáková

Jubilejní desátou výstavu doktorky Gronychové ocenili i návštěvníci Šumperského hafana. Prezident Draků, Vladimír Velčovský, který soutěžní odpoledne zahajoval, hned v úvodu poděkoval Marii Gronychové za úspěšnou akci. „Draci podporují i významné mimosportovní události v Šumperku, mezi které pohádková výstava pro děti bezesporu patří,“ řekl Vladimír Velčovský.

Vladimír Velčovský předává kytici Marii Gronychové

Z pohádky do pohádky, tak jak už to u pohádek bývá, končí 14. října. Těm, kteří výstavu dosud neviděli, nebo ji mají zájem zhlédnout ještě jednou, tak zbývá necelý týden.  V neděli je muzeum otevřeno od 13 do 17 hodin.

Z pohádky do pohádky

Autor: kik, foto:sumpersko net a vm

Fotogalerie

Michalka Dvořáková s maminkou    zdroj foto:vm
Michalka Dvořáková se svoji sestřičkou   zdroj foto:vm
Z pohádky do pohádky    droj foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.