Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. února 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň lavinového nebezpečí

03.02.2023 - Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň...

Počasí

03.02.2023 - Pátek

Teplota: 3 / -1 - Sníh

04.02.2023 - Sobota

Teplota: 3 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ochotníci nastudovali bláznivou komedii Kočičí jazýčky

20. ledna 2015 - 22:01

Zpět na seznam článků

Návštěvníci šumperského divadelního Hrádku opět prožijí Vánoce

Ochotníci nastudovali bláznivou komedii Kočičí jazýčky

Ochotníci nastudovali bláznivou komedii Kočičí jazýčky zdroj foto: DŠ

Ztřeštěnou, emocemi prošpikovanou a napínavou komedii Kočičí jazýčky nastudovalo šumperské Divadelní studio D123. Vyprodaná premiéra se odehraje už v sobotu 24. ledna, zájemci mají ještě šanci dostat se na jednu z únorových repríz.

Pod spletitým dějem je jako autor uveden Santa Claus. Ve skutečnosti je však text společným dílem šumperských ochotníků a členů hereckého souboru Divadla Šumperk Lucie Šmejkalové a Milana Cimeráka, kteří hru režírovali.

Kočičí jazýčky zdroj foto: DŠ

Tematicky se příběh vrací do období Vánoc, pobavit by měl příznivce i zaryté odpůrce těchto svátků. „Crazy komedie pojednává o tom, že Vánoce mohou mít na některé z nás neblahý vliv. Nabídne možnost, jak se vymanit z vánočního cirkusu a navrátit svátkům jejich pravý smysl,“ uvedla Šmejkalová.

FOTOGALERIE: Kočičí jazýčky

Kočičí jazýčky zdroj foto: DŠ

V inscenaci vystupují Monika Helešicová, Alexandr Stankuš, Svatava Niečová, Tomáš Wurst, Zuzana Stejskalová a Markéta Jurková.

Ochotníkům po boku bude vystupovat také Milan Cimerák. „Lada chce k Vánocům dítě. Její partner Leoš z toho není právě nadšený, ale je pravda, že dárek pro ni zatím nemá. Ladina matka prožívá úplně jiné starosti. Právě se jí ztratil kocour Gustav, pro kterého připravila víc vánočních dárků než pro svého muže Alfonse. Ten musí poslouchat Valeriino naříkání a jeho pocuchané nervy nezklidní ani pořádná dávka vaječného likéru. Ladina sestra Simona odlétá na Vánoce do Dubaje, čímž zničí štědrovečerní pohodu. Nešťastně rozvedená Alice našla opět toho pravého – Ruda dělá v supermarketu Ježíška. Do toho všeho přidejte ještě antivánoční teroristickou skupinu Kočičí Jazýčky, podezřelou z únosu Gustava, a máte základ pro komedii vonící rybinou a cukrovím,“ přiblížila Šmejkalová.

Kočičí jazýčky zdroj foto: DŠ

Absolventka pražské vyšší herecké školy, která působí v Šumperku už druhou sezonu, si pochvaluje, že se jí naskytla příležitost režírovat místní ochotníky.

Lucie Šmejkalová zdroj foto: DŠ

Už na podzim s nimi nastudovala „velikonoční pohádkový horor“ Jaroslava Mosteckého O tom, jak kuřátko Nanynka zachránilo brášku, uvedený v rámci festivalu Město čte knihu. Adaptace sklidila obrovský úspěch, proto se uvažuje o obnovené premiéře. „Spolupráci s ochotníky si užívám. Na zkoušky plné humoru a nápadů se vždycky těším, odcházím z nich nabitá energií,“ pochvaluje si režisérka.

Kočičí jazýčky zdroj foto: DŠ

O představení ochotníků je v Šumperku tradičně mimořádný zájem. „Na Hrádku, kde vystupujeme, je pouhých osmdesát míst. Premiéru máme vyprodanou. Volno může být ještě na únorových reprízách, ale i tyto lístky jdou na dračku. Kdo se nedostane na nejbližší tři představení, může se těšit na další. Vánoce na scéně budeme prožívat celou sezonu,“ ujistila Šmejkalová.

Autor: V. Krejčí

Fotogalerie

Ochotníci nastudovali bláznivou komedii Kočičí jazýčky     zdroj foto: DŠ

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.