Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Očkovací místo v Šantovce se uzavře ke konci září

27. září 2021 - 16:54

Zpět na seznam článků

Zájemci o očkování bez registrace mohou přímo do FN Olomouc

Očkovací místo v Šantovce se uzavře ke konci září

FN Olomouc budova K zdroj foto: FNOL

Od 27. července letošního roku zajišťuje FN Olomouc v Galerii Šantovka provoz očkovacího místa pro zájemce o vakcínu proti onemocnění COVID-19, kteří nejsou registrováni v centrálním rezervačním systému. Od té doby zde zdravotníci největšího nemocničního zařízení na střední Moravě aplikovali téměř dvanáct tisíc dávek vakcín Janssen (Johnson & Johnson) a Comirnaty (Pfizer/BioNTech). K 30. září toto místo ukončí svůj provoz a FN Olomouc bude nadále zvát zájemce o očkování bez registrace do očkovacího centra v budově K svého areálu. Důvodem je zejména nízký zájem o vakcíny v Šantovce a s tím související zájem nemocnice šetřit tolik potřebný personál mimo jiné i pro výjezdy mobilních očkovacích týmů.

K poslednímu září končí FN Olomouc smlouva o pronájmu prostor očkovacího místa v Galerii Šantovka. Při zdejší provozní době od jedenácti do devatenácti navíc není aktuálně ze strany zájemců o očkování adekvátní zájem, který by směřoval k prodloužení nájemní smlouvy. „V průměru aplikujeme v Šantovce sto dvacet dávek vakcíny za den, přičemž téměř polovina jsou druhé dávky. V očkovacím centru v areálu nemocnice je to obdobný počet a nyní nepředpokládáme výrazný nárůst zájmu,“ říká krajská koordinátorka očkování a primářka Oddělení nemocniční hygieny FN Olomouc Jarmila Kohoutová.                     

Olomoucká fakultní nemocnice v současné době připravuje výjezdy mobilního týmu do zařízení pobytových služeb (domovy seniorů, chráněné bydlení a podobně). „Zrušení nepříliš využívaného očkovacího místa v Šantovce nám uvolní pro tyto účely tolik potřebný vyškolený personál,“ zmiňuje primářka Kohoutová.

Zájemci o očkovaní proti COVID-19 bez registrace však o tuto možnost ani nadále nepřijdou. „Vakcíny budeme nadále touto cestou nabízet v našem očkovacím centru v budově K bývalého ambulantního pavilonu Hemato-onkologické kliniky v našem areálu. Zachována bude možnost zajištění jednodávkového nebo dvoudávkového schématu očkování. Zrušením očkovacího místa v Galerii Šantovka využijeme dostačující kapacitu centra v areálu nemocnice, které je dostupné autobusy MHD. Jsou zde vyčleněna parkovací místa pro individuální dopravu. K tomu zde efektivně a operativně můžeme reagovat na případné potřebné navýšení denní kapacity, a to zejména v oblasti personálního zajištění,“ dodává Jarmila Kohoutová.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

FN Olomouc budova K                     zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

Třicet policistů v Šumperku darovalo krev a plazmu

Třicet policistů v Šumperku darovalo krev a plazmu

Společnou akcí chtěli pomoci i motivovat ostatní

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.