Kostka srdce
Rakousko
Kostka srdce
Pátek 10. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy

09.07.2020 - Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy -...

Počasí

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

11.07.2020 - Sobota

Teplota: 19 / 12 - Bouřky

čokoláda

Od bolesti kloubů pomůže nový laserový přístroj

22. listopadu 2019 - 07:17

Zpět na seznam článků

Nemocnice Šumperk posílila své rehabilitační oddělení o další přístrojovou novinku

Od bolesti kloubů pomůže nový laserový přístroj

Laserová terapie pomáhá snižovat bolesti kloubů, pomáhá i při zánětech a otocích a přispívá k rychlejší regeneraci foto: Archiv NŠ

Nový laser pomáhá pacientům ulevit od bolesti kloubů, v léčbě artritidy nebo při následné rehabilitaci po úrazech. Pořízení přístrojové novinky přišlo šumperskou nemocnici na víc než tři sta tisíc korun.

Laserová terapie je rychlou a úspěšnou léčbou s dlouhodobým účinkem. Působí současně na bolest, záněty i otoky a urychluje rehabilitaci pacienta. „Je to vynikající přístroj, který urychluje hojení ran a jizev, také pomáhá při bolestech pohybového aparátu, kloubů nebo páteře. Pozitivní dopad má i v rámci léčby artritidy, přispívá k rychlejší regeneraci v rámci rekonvalescence po úrazech a pomáhá třeba i při léčbě takzvaného „tenisového loktu,“ říká vedoucí fyzioterapeutka rehabilitačního oddělení šumperské nemocnice Zdeňka Procházková.

Ošetření laserem není časově nikterak náročné, trvá zhruba tři až deset minut v závislosti na druhu onemocnění. „Pro úspěšnou rehabilitaci je dobré absolvovat minimálně pět ošetření,“ dodává vedoucí fyzioterapeutka s tím, že samotnému ošetření laserem by měla předcházet osobní konzultace s ošetřujícím lékařem a je třeba mít lékařské doporučení. „MLS laserová terapie je nadstandardní službou a není hrazena ze zdravotního pojištění, za minutu ošetření zaplatí klienti v šumperské nemocnici 20 korun,“ upřesnila Zdeňka Procházková.

Rehabilitačním oddělením ročně projdou necelé dvě tisícovky pacientů. Zdejší tým poskytuje široké spektrum rehabilitační péče. Stará se nejen o pacienty po úrazech a operacích, ale také o pacienty s akutními a chronickými potížemi pohybového aparátu. Stejně tak o pacienty s chirurgickými, interními, neurologickými či gynekologickými obtížemi.

Šumperská rehabilitace prošla v posledních letech také postupnou rekonstrukcí, včetně nákupu nových přístrojů. Jako jedna z mála nemocnic se může pochlubit například speciálním antigravitačním trenažérem chůze. Přístroj pracuje na principu, který vyvinula NASA, a to na rozdílu tlaku vzduchu. Chůze na speciálním chodníku tak připomíná chůzi na Měsíci. V šumperské nemocnici pomáhá novinka při rehabilitaci pacientů po úrazech a operacích dolních končetin. V předchozích letech nemocnice zrekonstruovala také rehabilitační bazén a investovala do své tělocvičny. Pro pacienty zakoupila přístroj k aplikaci plynových injekcí nebo přístroj na léčbu s pomocí rázové vlny.

Autor: red., H. Hanke, zdroj foto: archiv NŠ

Fotogalerie

Laserová terapie pomáhá snižovat bolesti kloubů, pomáhá i při zánětech a otocích a přispívá k rychlejší regeneraci foto: Archiv NŠ

Další články z rubriky

Výjimečný projekt právníků propojí Olomouc a Sarajevo

Výjimečný projekt právníků propojí Olomouc a Sarajevo

Projekt je zaměřen především na oblast práva Evropské unie a mezinárodního práva veřejného

Ve FN Olomouc vytvořili webovou aplikaci pro videokonzultaci pacienta s lékařem

Ve FN Olomouc vytvořili webovou aplikaci pro videokonzultaci pacienta s lékařem

Pandemie výrazně přispěla ke zrychlení rozvoje digitální medicíny

Univerzita Palackého má nové profesory

Univerzita Palackého má nové profesory

Šest osobností převzalo ve Velké aule Karolina Univerzity Karlovy dekrety

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.