Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl projíždějící vozidlo

20.04.2018 - Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 11 - PoloJasno

polojasno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 10 - PoloJasno

Od dálnic začnou mizet první nelegální billboardy

04. října 2017 - 15:47

Zpět na seznam článků

Osloveným provozovatelům reklamy vypršela lhůta

Od dálnic začnou mizet první nelegální billboardy

Od dálnic začnou mizet první nelegální billboardy zdroj foto: MD

V příštích dnech začne zakrývání a odstraňování nelegálních reklamních zařízení u dálnic. Ministerstvo dopravy předalo Ředitelství silnic a dálnic pokyn, aby u první skupiny billboardů přikročilo co nejdříve k jejich zakrytí a následnému odstranění na náklady vlastníka reklamy. Ředitelství silnic a daálnic tak v souladu se zákonem učiní nejdéle do patnácti dnů.

Ministerstvo tak reagovalo na to, že společnost Czech Outdoor ani po výzvě reklamní zařízení neodstranila. Pětidenní lhůta pro naplnění zákona společnosti vypršela. Jedná se o prvních čtrnáct billboardů u dálnice D1.

Odesílání výzev a následné zakrývání billboardů bude u dalších reklamních zařízení pokračovat i v příštích týdnech. „Provozovatelé reklamy věděli pět let dopředu, že mají k 1. září 2017 billboardy odstranit. Měli tedy dlouhou dobu na to, aby se na jejich odstranění připravili a měli tak učinit sami,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Billboardy majitelů, kteří zákon ignorovali, bude nyní u dálnic v ochranném pásmu 250 metrů odstraňovat ŘSD. Na silnicích I. tříd budou řešit reklamní poutače v ochranném pásmu 50 metrů kraje, které k tomu mohou využívat svoje Správy a údržby silnic. „Jen na dálnicích je více jak tisícovka billboardů, jejich odstranění proto potrvá měsíce,“ sdělil mluvčí ministerstva Tomáš Neřold.

Autor: red., T. Neřold

Fotogalerie

Od dálnic začnou mizet první nelegální billboardy   zdroj foto: MD

Další články z rubriky

Pozor při nákupu starožitností!

Pozor při nákupu starožitností!

Ověřte si, zda se jedná o legálně nabyté zboží

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.