Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 19. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Český pianista Michal Mašek v Zábřehu

18.04.2024 - Český pianista Michal Mašek v Zábřehu - Pozvánka na...

Počasí

19.04.2024 - Pátek

Teplota: 8 / 1 - Přeháňky-Déšť

20.04.2024 - Sobota

Teplota: 9 / 3 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Od pondělí 9. března měří hasiči teplotu na vybraných hraničních přechodech

09. března 2020 - 12:18

Zpět na seznam článků

Namátková kontrola osob při vstupu na území ČR

Od pondělí 9. března měří hasiči teplotu na vybraných hraničních přechodech

namátková kontrola osob při vstupu na území ČR zdroj foto: HZS ČR

V návaznosti na rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví České republiky, v souvislosti s opatřeními k ochraně obyvatelstva a prevenci před dalším šířením onemocnění COVID-19, způsobeným novým koronavirem SARS-CoV-2, jsou od pondělí 9. března půl sedmé hodiny ranní, až do odvolání, nasazeni hasiči na deseti kontrolních stanovištích umístěných na vybraných hraničních přechodech.

Jedná se o hraniční přechody: Lanžhot – Brodské (SVK), Hatě – Kleinhaugsdorf (AUT), Mikulov – Drasenhofen (AUT), Dolní Dvořiště – Wullowitz (AUT), Strážný – Philippsreuth (DEU), Rozvadov – Waidhaus (dálnice) (DEU), Folmava – Furth im Wald (DEU), Železná Ruda – Bayerisch Eisenstein (DEU), Pomezí nad Ohří – Schirnding (DEU), Petrovice – Altenberg (DEU)

Smyslem kontrolních stanovišť je namátková kontrola osob, při jejich vstupu na území ČR cestou uvedených hraničních přechodů, a případně zachycení osob, jejichž tělesná teplota převýší 38 ° C. Lidé, kteří takto vstupují na území ČR, současně dostávají informace o některých opatřeních přijatých v ČR proti šíření onemocnění COVID -19.

Hasiči na uvedených stanovištích plní úkoly v součinnosti s Policií ČR a Celní správou ČR. Na třech stanovištích (Rozvadov, Lanžhot, Petrovice) jsou zastoupeny všechny tři uvedené bezpečnostní složky, na zbývajících sedmi jsou vždy příslušníci HZS ČR, a buď příslušníci Policie ČR, nebo Celní správy ČR.

namátková kontrola osob při vstupu na území ČR zdroj foto: HZS ČR

HZS kraje, pod který územně spadá hraniční přechod, vyčleňuje pro výkon služby na stanovišti do směny zpravidla dva příslušníky. Jejich úkolem na stanovištích je primárně měření tělesné teploty osob bezdotykovými teploměry, které dodalo Ministerstvo zdravotnictví ČR, a které na stanoviště distribuovala Policie ČR.

Hasiči používají při měření teploty tyto ochranné pomůcky: respirátor, ochranný štít s plexisklem, a latexové rukavice. Při případném dalším kontaktu s osobou, u které byla zjištěna tělesná teplota vyšší jak 38°C, nebo při kontrole osob v autobuse, používají příslušníci HZS ČR ochranný jednorázový oděv.

namátková kontrola osob při vstupu na území ČR zdroj foto: HZS ČR

Pokud některý z hraničních přechodů nemá dostatečné zázemí pro zřízení kontrolních stanovišť, zabezpečují hasiči kontejner pro nouzové přežití, jako týlové zabezpečení, který bude sloužit jak hasičům, tak policistům a celníkům.

Autor: red., N. Studená - HZS ČR, zdroj foto: HZS ČR

Fotogalerie

namátková kontrola osob při vstupu na území ČR    zdroj foto: HZS ČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.