Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 04. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

„Děkujeme všímavým občanům, kteří nám pomohli dopadnout sprejera,“ hodnotí ředitel šumperské městské policie

04.08.2020 - „Děkujeme všímavým občanům, kteří nám pomohli...

Počasí

04.08.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 15 - obcasny-Déšť

05.08.2020 - Středa

Teplota: 21 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Od první soboty v červenci jezdí nový cyklobus z Ostravy na Ovčárnu

05. července 2020 - 10:04

Zpět na seznam článků

Speciální autobusová linka přepravující cyklisty s jejich koly bude jezdit až do konce září

Od první soboty v červenci jezdí nový cyklobus z Ostravy na Ovčárnu

ilustrační snímek zdroj foto: Miroslav Slaný

Od víkendu zahájil provoz nový cyklobus, který vyveze turisty i s jejich koly z Ostravy až na Ovčárnu. Autobus jezdí na trase Ostrava – Opava – Bruntál – Ovčárna (Praděd).

Místní i turisté z celé republiky, kteří přijedou do Jeseníků, budou moci speciální víkendovou linku určenou cykloturistům, ale i pěším a rodinám s dětmi využívat až do konce září. Nový cyklobus provozuje ČSAD Vsetín a jezdit bude do 28. září. „Věříme, že provoz nového cyklobusu z Ostravy přes Opavu a Bruntál na Ovčárnu bude úspěšný a využije ho řada nových návštěvníků našeho regionu, kteří místo dovolené v zahraničí zavítají do krásného prostředí a přírody Jeseníků s množstvím značených cyklotras a cyklostezek, které je zavedou do srdce zdejší přírody,“ sdělil provozní ředitel ČSAD Vsetín Jan Širc.

ilustrační snímek zdroj foto: Miroslav Slaný

Cyklobus vyjíždí z Ostravy v 7:45, na Ovčárnu dorazí v 10:15. Zpět poté jede v 16:30 a do Ostravy přijede v 18:45. Přes den pak jede ještě dvakrát denně mezi Bruntálem a Ovčárnou s odjezdy z Bruntálu ve 12:31 a 15:31. Cykloturisté si tedy mohou sjet Praděd i několikrát za den. Linka bude jezdit o víkendech a státních svátcích.

Cena jízdného za kolo je 40 korun. Autobus pojme najednou čtyřiadvacet kol. Rezervace je možná přes idos.cz. Na lince platí veškeré státní slevy pro studenty i důchodce. 

Ovčárna (1300 m) se nachází na území Chráněné krajinné oblasti Jeseníky a leží na křižovatce běžeckých, cyklistických a turistických tratí spojujících nejznámější místa Jeseníků – Praděd, Petrovy kameny, Skřítek a Červenohorské sedlo. Prochází tudy naučná stezka Bílá Opava a Velká kotlina. Od soboty se sem mohou cykloturisté, ale i rodiny s dětmi dopravit novou speciální víkendovou autobusovou linkou z Ostravy, Opavy a Bruntálu. I díky cyklobusům se daří do Jeseníků lákat stále více turistů ze všech koutů republiky, kteří si mohou užít nádherných cyklistických tras na atraktivních místech a v nedotčené přírodě.

Autor: red., Miroslav Slaný, zdroj foto: M. Slaný

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: Miroslav Slaný

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.