Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 08. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

08.07.2020 - Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané - Všude...

Počasí

08.07.2020 - Středa

Teplota: 18 / 10 - obcasny-Déšť

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Od středy bude patřit Šumperk folklóru

10. srpna 2013 - 16:08

Zpět na seznam článků

Začíná XXIII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu

Ve dnech 14. - 18. srpna proběhne v Šumperku již třiadvacátý ročník Mezinárodního folklórního festivalu, na kterém se představí desítky zahraničních i tuzemských folklorních souborů. Tradiční akce přibližuje kultury, zvyky a tradice národů z celého světa.

V letošním roce návštěvníci mimo tuzemských souborů uvidí učinkující z Mexika, Senegalu, Indonésie, Francie, Arménie, Kazachstánu, Indonésie, Senegalu, Polska a dalších zemí. Festival bude probíhat na pěší zóně, v parku „U sovy“, na pódiu v Pavlínině dvoře a v ulicích města. Program festivalu ZDE

Srpnový folklorní festival zahájí ve středu 14. srpna od 15.30 hodin na malé scéně „ U sovy“ domácí folklorní soubory a od 17.00 hodin je pro návštěvníky připraveno tradiční posezení u cimbálu s domácí „cimbálovkou“ Zbyňka Hrdličky.

MFF Šumperk 2012

Čtvrtek 15. srpna se ponese v duchu dožínek a soutěže o nejchutnější kotlíkový guláš. Soutěž odstartuje v 8.30 hodin v Sadech 1. máje.

Jiří Gonda„Pro šest z celkem deseti kotlů jsou již připraveny soutěžní týmy. U zbývajících čtyř bychom rádi viděli družstva partnerských měst, tedy Mikulova, Prievidzi, Nysy a Bad Hersfeldu,“ sdělil radní Jiří Gonda, který nad soutěží převzal záštitu. Od 15.00 hodin se vydá na cestu po pěší zóně dožínkový průvod a poté se návštěvníci mohou těšit na folklorní soubory a přehlídku dechových hudeb ze Šumperska.

Hlavní festivalový pořad s názvem „Až pudeš do světa, zastav se!“ se bude konat v sobotu 17. srpna od 17.00 hodin v Pavlínině dvoře. „Tento pořad jsme věnovali souboru Markovice, který patří k zakladatelům festivalu a letos slaví šedesát let od svého vzniku,“ připomíná významné jubileum souboru Libuše Drtilová.

MFF Šumperk 2009

Chybět nebudou ani soutěže o nejsympatičtější soubor a soubor, který nejvíce pochopil smysl festivalových tradic. Výsledky obou soutěží budou vyhlášeny v neděli a vybrané peníze poputují stejně jako loni místnímu dětskému domovu.

Autor: red.,mus

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.