Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 18. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové příměstské tábory v Šumperku

18.05.2022 - Nové příměstské tábory v Šumperku - Dům kultury...

Počasí

18.05.2022 - Středa

Teplota: 18 / 6 - SkoroJasno

19.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 5 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Odhalte krásy Evropy

06. května 2022 - 11:12

Zpět na seznam článků

Evropská síťová jízdenka Interrail je nyní za poloviční cenu

Odhalte krásy Evropy

Neapol zdroj foto: archiv ČD

Cestovat v létě křížem krážem Evropou za polovinu obvyklé ceny, odhalovat kulturu jednotlivých zemí, navazovat nová přátelství, poznávat kulturní, technické a přírodní zajímavosti, to umožňuje akční nabídka Českých drah a partnerské společnosti, kterou oslaví 50. výročí evropské síťové jízdenky Interrail. Díky nabídce lze ušetřit až deset tisíc korun a získat celoevropskou jízdenku na dobu až tři měsíce za poloviční cenu.     

Ve dnech 6. až 10. května je možné v ČD Centrech a v mezinárodních pokladnách společnosti zakoupit Interrail, globální síťovou jízdenku pro celou Evropu, se slevou padesát procent. „Sleva platí pro globální jízdenky s platností jeden, dva nebo tři měsíce v 1. i ve 2. třídě vlaků a pro všechny kategorie zákazníků od mládeže, přes dospělé po seniory. K jedné dospělé jízdence lze zároveň vystavit až dvě bezplatné jízdenky pro děti do dvanácti let. Na velmi výhodné podmínky cestování tak dosáhnou i rodiny s dětmi,“ uvedl tiskový mluvčí Petr Šťáhlavský.

Globální jízdenky Interrail lze během jejich platnosti použít kdykoliv a pro neomezený počet cest u železnic a trajektových společností, které jsou do nabídky zapojeny. „Cestující tak získá vlastně neomezenou jízdenku pro své cesty, pouze v určených spojích, jako jsou některé rychlovlaky a noční spoje, je třeba zakoupit příplatek nebo rezervaci. Držitel jízdenky tak může v době její platnosti podniknout hned několik cest do zahraničí a postupně poznávat například naše sousedy, Benelux, Francii, lze dojet až k Atlantiku v Portugalsku, Eurotunelem do Velké Británie, na italskou Sicílii nebo do Skandinávie. S Interrailem lze dosáhnout také řecké ostrovy nebo turecký Istanbul a Ankaru. Jízdenky lze využít třeba pro opakované víkendové cesty do zahraničí a každý víkend tak trávit v jiném evropském městě,“ upřesnil mluvčí. 

Jízdenky Interrail byly zavedeny 1. března 1972 s cílem podpořit cestování mladých lidí a studentů, umožnit jim seznámení s jinými zeměmi, národními zvyky a navázat mezinárodní přátelství mezi mladými lidmi. Z počátku byly určené pro velmi mladé lidi do jednadvaceti let, později se tato hranice zvýšila na třiadvacet let a od roku 1979 na šestadvacet let. Od roku 1988 jsou tyto jízdenky nabízeny pro všechny věkové skupiny. Jízdenky Interrail v současnosti platí u více než čtyřiceti společností provozujících železniční dopravu a trajekty v pětatřiceti státech Evropy.

Autor: red., P. Šťáhlavský, zdroj foto: archiv ČD

Fotogalerie

Neapol                   zdroj foto: archiv ČD
Frankfurt                  zdroj foto: archiv ČD
Švýcarsko                  zdroj foto: archiv ČD

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kapela Jelen v Šumperku

Kapela Jelen v Šumperku

Fotek: 67
Přidáno: 23.04.2022

Princezky a princezny v silničním muzeu

Princezky a princezny v silničním muzeu

Fotek: 39
Přidáno: 15.04.2022

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Fotek: 68
Přidáno: 11.04.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.