Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. února 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Charitativní zápas v rámci Memoriálu Marka Tisoně

03.02.2023 - Charitativní zápas v rámci Memoriálu Marka Tisoně -...

Počasí

03.02.2023 - Pátek

Teplota: 3 / -1 - Sníh

04.02.2023 - Sobota

Teplota: 3 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Odpočívka Skrbeň v novém

13. prosince 2022 - 11:37

Zpět na seznam článků

Od příštího týdne

Odpočívka Skrbeň v novém

Odpočívka Skrbeň zdroj foto: ŘSD

Modernizace malé odpočívky Skrbeň dospěla do finále, stavba původem z 80. let minulého století je těsně před dokončením.

Tento týden zbývají jen prohlídky, kontroly, likvidace zařízení staveniště a úklid. „Rozšíření za odhadem 45,4 milionu korun bez DPH bude dokončeno v pondělí 19. prosince,“ uvedl tiskový mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

Práce na dálnici D35 v kilometru 259 u Olomouce řeší převis poptávky po stáních pro nákladní automobily. Kromě parkovacích míst došlo k doplnění tuzemské silniční sítě o nové místo plnohodnotného odpočinku. „V rámci rozšíření staré odpočívky jsme přistoupili k položení inženýrských sítí, proběhly opravy povrchů včetně odvodnění a pod zemí nechybí ani odlučovač ropných látek. Stání pro kamiony vzniknou z cementobetonu, ostatní plochy pokryje asfalt. Součástí stavby jsou normované odbočovací a připojovací pruhy. Z doplňkové výbavy stojí za zmínku například osvětlení LED, lavičky, stoly, kamerový dohled, systém pro sledování obsazenosti parkoviště nebo takzvané korporátní toalety,“ přiblížil mluvčí.

V případě dokončované odpočívky Skrbeň zatím ŘSD nemá dodavatele nového typu sanitární zóny. „Navzdory třikrát vypsanému výběrovému řízení a úpravě podmínek se nepodařilo najít zhotovitele, sociální zařízení bude proto zajištěno provizorním způsobem. Budeme se nadále snažit co nejrychleji nahradit mobilní WC podstatně komfortnějším zázemím. Korporátní toalety budou mít stejnou podobu podél dálnic po celé republice. V rámci prefabrikované stavby je počítáno automatickými toaletami a sprchou v nerezovém provedení,“ dodal Miroslav Mazal.

Autor: red., M. Mazal - ŘSD - zdroj foto: ŘSD

Fotogalerie

Odpočívka Skrbeň   zdroj foto: ŘSD
informace               zdroj: ŘSD
informace               zdroj: ŘSD
informace               zdroj: ŘSD
informace               zdroj: ŘSD

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.