Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Odstartovala soutěž o titul Vesnice roku

08. března 2016 - 10:36

Zpět na seznam článků

Kraj letos uvolnil z rozpočtu na akci půl milionu korun

Odstartovala soutěž o titul Vesnice roku

Hodnotící komise při prohlídce soutěžící obce Rapotín v roce 2014 foto: archiv sumpersko.net

První březnový den byl slavnostně zahájen 22. ročník tradiční soutěže Vesnice roku. Mimo jiné si soutěž klade za cíl zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňovaní programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova. Olomoucký kraj tuto soutěž dlouhodobě podporuje a v letošním roce uvolnil z rozpočtu půl milionu korun.

Do soutěže se mohou přihlásit obce vesnického charakteru, které mají maximálně sedm a půl tisíce obyvatel. „Mají také zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu,“ upozorňuje tisková mluvčí Olomouckého kraje Kamila Navrátilová.

Vesnice roku 2015 zdroj foto: Olk.

Druhé a třetí místo v krajském kole soutěže obdrží finanční dar ve výši sto tisíc, dále kraj udělí speciální finanční ocenění čtyřem obcím ve výši padesát tisíc korun. „Hejtmanství se bude podílet také na spolufinancování nákladů na uspořádání slavnostního vyhlášení vítězů krajského kola soutěže ve vítězné obci částkou ve výši sto tisíc korun,“ uvedla mluvčí.

Organizace soutěže probíhá ve dvou kolech - krajské a celostátní. Všechny přihlášené obce jsou nejprve hodnoceny v krajském kole, do celostátního kola pak postupuje za každý kraj jedna obec, které byla udělena Zlatá stuha. V rámci celostátního kola jsou vyhodnocena první tři místa. „Přihlášené obce jsou hodnoceny v následujících oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce,“ sdělila mluvčí Navrátilová.

členka hodnotící komise zdroj foto: archiv sumpersko.net

 Přihlášky je možné podávat do 29. dubna. Hodnocení krajského kola proběhne v rozmezí od začátku května do konce června. „Za kraj byla do hodnotitelské komise nominována Adéla Klásová z oddělení regionálního rozvoje,“ upřesnila Kamila Navrátilová.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

Hodnotící komise při prohlídce soutěžící obce Rapotín v roce 2014         foto: archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.