Sobota 19. ledna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hasiči Olomouckého kraje závodili v Liberci

18.01.2019 - Hasiči Olomouckého kraje závodili v Liberci - Ukázali,...

Počasí

Oblačno

19.01.2019 - Sobota

Teplota: 0 / -8 - Oblačno

Oblačno

20.01.2019 - Neděle

Teplota: 0 / -4 - Oblačno

Ohlédnutí předsedkyně šumperské Ligy proti rakovině za končícím rokem

29. prosince 2018 - 21:31

Zpět na seznam článků

Lékařka Jiřina Koutná bilancuje

Ohlédnutí předsedkyně šumperské Ligy proti rakovině za končícím rokem

MUDr. Jiřina Koutná - předsedkyně LPR Šumperk foto: archiv šumpersko.net

Hlavním tématem Českého dne proti rakovině bylo letos připomenutí vážného onemocnění tlustého střeva a konečníku.  Tímto nádorem onemocní ročně asi osm tisíc lidí a čtyři tisíce nemocných umírá. I když  stále přibývá velmi účinných léků, nedovedeme vyléčit nádory v pokročilém stadiu. Stále naše organizace připomíná nutnost prevence, kdy můžeme v časném stadiu tento nádor odstranit a pacientovi navrátit zdraví.

Letošní ČDPR se konal dne 16. května a výtěžek z této sbírky byl opět díky ochotným  občanům velmi úspěšný. „V Šumperku bylo vybráno přes devadesát sedm tisíc korun a v celém okrese pak přes sto osmdesát tisíc korun,“ uvedla předsedkyně Jiřina Koutná, která upřesnila: „Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci a prodeji kytiček a letáků a všem bčanům, kteří tuto akci finančně podpořili, Také tradiční říjnová akce na podporu nádorů prsu byla přínosná. Pořádá ji Liga proti rakovině ve spolupráci se šumperskou nemocnicí. Během října jsou prodávány růžové stužky pacientům i návštěvníkům nemocnice za symbolickou cenu dvaceti korun.“

Letos se podařilo vybrat a předat LPR téměř sedm a půl tisíc korun. „Za tuto akci děkujeme především vedoucí sestře chirurgického oddělení  Davidové a vstřícnému přístupu vedení nemocnice,“ velmi pozitivně hodnotí předsedkyně Koutná.

Za tuto akci děkujeme především vedoucí sestře chirurgického oddělení Davidové a vstřícnému přístupu vedení nemocnice foto: archiv šumpersko.net

Také letos se konaly již tradiční a velmi prospěšné rekondiční pobyty ( Novém Jičíně a Luhačovicích). Cena pobytů byla  přes sto sedmdesát tisíc korun. „Na zaplacení pobytů  se významně podílely finance věnované městským úřadem v Šumperku a Zábřehu a dalších podporovatelů.Všem chceme v závěru roku  upřímně poděkovat,“ dodává předsedkyně Koutaná.

V nastávajícím roce přejeme všem čtenářům stálé zdraví a spokojenost.                      

Autor: red., MUDr. Jiřina Koutná, předsedkyně LPR v Šumperku.

Fotogalerie

MUDr. Jiřina Koutná - předsedkyně LPR Šumperk                    foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

Cenu města Zábřeh obdrží František Eliáš

Cenu města Zábřeh obdrží František Eliáš

Převezme ji na Reprezentačním plese

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.