Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 20. února 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou

20.02.2024 - FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou...

Počasí

20.02.2024 - Úterý

Teplota: 8 / 4 - Zataženo

21.02.2024 - Středa

Teplota: 8 / 3 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ohlédnutí za 5. ročníkem běžeckého seriálu Horská výzva

16. října 2015 - 08:11

Zpět na seznam článků

Nejvíce účastníků se postavilo na start v Jeseníkách

Ohlédnutí za 5. ročníkem běžeckého seriálu Horská výzva

RP - Horská výzva foto: P. Pátek

Seriál Rock Point – Horská výzva letos oslavil své půlkulatiny. Pátý ročník je už minulostí. Čtyřdílná „tour“ horských běhů a trekingu dvojic vyvrcholila v uplynulém víkendu na Šumavě.

Přestože zbývá už jen předat ceny celkovým vítězům, pořadatelé již začali bilancovat a plánovat nadcházející rok. „Letos se nám opět povedlo posunout celou sérii zase o kousek dál. Velkou zásluhu na tom mají všichni mí kolegové z organizačního týmu a především naši partneři. Jen těžko bychom takové úrovně mohli dosáhnout bez Rock Pointu, tedy experta na outdoorové oblečení. Velkou část úspěchu nesou i Lesy ČR, zástupci jednotlivých národních parků a chráněných oblastí, stejně jako dotčených městských a obecních úřadů, policie či horské služby. Jsem rád za strategická partnerství s Czech Tourism, Birellem či Dajbychem. Jen těžko mohu vyjmenovat všechny, ale nesmírně si vážím všech, kteří nám jakkoli pomohli udělat seriál kvalitním a atraktivním,“ vysekl poklonu svým partnerům ředitel závodu Pavel Zitta.

RP - Horská výzva foto: P. Pátek

Letošní seriál čítal kvartet víkendových zastávek v nejatraktivnějších horských oblastech Česka. Každá měla tři závodní trasy Long, Half a Short o průměrných délkách 67, 37 a 16 km. „V dubnu jsme začali v Jeseníkách, v červnu pokračovali v Krkonoších, srpen patřil Krušným horám a teď v říjnu jsme uzavírali ročník na Šumavě,“ připomněl kalendář Pavel Zitta.

V součtu dorazilo na tři tisíce aktivních účastníků. Nejsilnější letošní zastávkou byl hned úvodní závod v Jeseníkách, kde Rock Point – Horská výzva „trhla“ svůj rekord. Do Koutů nad Desnou dorazilo devět set dobrodruhů. „Poprvé v historii jsme se dostali na hranici devíti set účastníků. Z takového počtu závodníků jsme měli velkou radost, protože týden před závodem velmi nasněžilo a po domluvě s Horskou službou Jeseníky jsme upravili podmínky startu tak, abychom lépe zajistili bezpečnost běžců. Přestože obavy z trati mohly někoho odradit, účast nakonec byla rekordní. Nejvíce jsem ale zvědavý, kdy a zda vůbec, se nám podaří prolomit magickou hranici tisíce účastníků,“ těší se na historický moment Zitta.

RP - Horská výzva foto: P. Pátek

Horská výzva je přitom seriál určený pro širokou veřejnost. Mimo třech délek tras se soutěží v pěti kategoriích – muži, ženy, mix a dogtreking, který je od letoška nově rozdělen na muže a ženy. Pravidla dogtrekingu přitom nejsou tak přísná jako v oficiálních dogtrekařských závodech. I proto se tato kategorie stává stále více oblíbenou.  Absolutní novinkou letošního ročníku bylo vytvoření nesoutěžního Pochodu s Mixitkou, kterou zaštítil právě partner závodu Mixit. Pochod kopírující krátkou trasu má benefiční ráz a vždy pomáhá některému z vytipovaných postižených dětí v regionu, kde se závod koná. Polovina startovného je věnovaná na léčbu daného malého pacienta. V součtu se rozdalo přes třináct tisíc korun. Běžci pomohli Lukáškovi Bílému, Kubíkovi Peckovi, Matěji Židlickému a Elišce Vachtlové. „Teď v posledních závodech jsme předali nikoli polovinu, ale rovnou celé vybrané startovné. S pochody teprve začínáme a veřejnost si na ně teprve zvyká. Rád bych ale, aby částka nebyla jen symbolická, a proto jsme udělali výjimku. Věřím, že pochody jsou možností, jak nezávodit, ale přitom také nesedět doma u televize, že zkrátka přimějí veřejnost k aktivnějšímu životnímu stylu a ještě tím pomohou dobré věci,“ přeje si Zitta.

Letos poprvé se vyhlášení celkových vítězů nekonalo současně s vyhlášením závěrečné zastávky. Naplánováno je slavnostnější dekorování v neděli 8. listopadu v rámci cestovatelského festivalu Obzory 2015 ve Filozofické fakultě UK Praha.

Přestože seriál uzavřel letošní ročník, pořadatelé rozhodně nespí. Pro milovníky horských běhů a extrému připravili v Jeseníkách poslední říjnový den 2. ročník běžecké čtyřiadvacítky Rock Point – Horská výzva 24 hodin určený pro jednotlivce, dvou anebo i tříčlenné týmy.

RP - Horská výzva foto: P. Pátek

Startuje se v Koutech nad Desnou 31. října ve 12 hodin a časomíra se zastaví přesně za 24 hodin. Kdo uběhne nejdelší vzdálenost, vyhrál. Pořadatelé navíc posunuli termín on-line registrace. Každý se může výhodně přihlásit do neděle 18. října nebo pak na místě v den konání závodu. „Stále hledáme varianty, jak zatraktivnit hory a připravovat akce, které veřejnost budou motivovat hledat vlastní výzvy. Snažíme se stále pracovat na větším komfortu, dobrém značení a celkovém servisu pro všechny účastníky, aby jediné co budou řešit je, najít si volnou chvíli. Pevně věřím tomu, že další ročník bude ještě lepší, než ten právě uplynulý,“ dodal spokojeně ředitel Pavel Zitta.

Autor: red.,P.Pátek, foto:P.Pátek

Fotogalerie

RP - Horská výzva               foto: P. Pátek

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

Zabíjačkové hody

Zabíjačkové hody

Fotek: 30
Přidáno: 16.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.