Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 31. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je před dokončením

29.05.2020 - Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je...

Počasí

31.05.2020 - Neděle

Teplota: 16 / 8 - obcasny-Déšť

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ohlédnutí za zimní turistickou sezónu

07. června 2019 - 10:15

Zpět na seznam článků

2018/19

Ohlédnutí za zimní turistickou sezónu

ilustrační snímek zdroj foto: čoi

Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontroly zaměřené na nabídku a prodej výrobků a poskytování služeb v průběhu uplynulé zimní turistické sezóny. V tomto období uskutečnila tři sta šedesát sedm kontrol a porušení právních předpisů zjistila ve sto jednom případě. Situace se oproti minulé zimní turistické sezóně zlepšila.

Přesto však obchodníci i nadále nedodržují při prodeji výrobků správnou hmotnost či míru nápojů nebo používají úředně neověřená měřidla. „Jednalo se především o místa, která jsou v tomto ročním období hojně využívaná spotřebiteli. Situace se oproti minulé zimní turistické sezóně z hlediska poměru počtu kontrolovaných provozoven a provozoven, kdy bylo zjištěno porušení právních předpisů, zlepšila zhruba o osm procent,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

tabulka zdroj: čoi

ČOI za výše zjištěná porušení právních předpisů pravomocně uložila celkem devadesát pět pokut v hodnotě sto devadesát pět a půl tisíce korun. „V rámci kontrolní akce byl také vydán zákaz používání na dvacet jedna kusů měřidel, která neodpovídala právním předpisům, technickým normám, jiným technickým předpisům nebo schválenému typu. Dále byl vydán zákaz prodeje na sto šedesát kusů výrobků, které nesplňovaly požadavky zvláštních právních předpisů, v hodnotě převyšující částku šedesát sedm tisíc korun,“ informoval mluvčí.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.