Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů pro podporu zdraví

18.02.2020 - Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů...

Počasí

19.02.2020 - Středa

Teplota: 7 / 1 - prehanky-Sníh

20.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 6 / 1 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Okres Šumperk vykázal druhou nejvyšší nezaměstnanost v kraji

09. září 2019 - 11:37

Zpět na seznam článků

Za srpen letošního roku

Okres Šumperk vykázal druhou nejvyšší nezaměstnanost v kraji

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Ke konci srpna evidoval Úřad práce ČR (ÚP ČR) přes jedenáct tisíc uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o sedmdesát pět nižší než na konci předchozího měsíce.

V průběhu měsíce bylo nově zaevidováno přes dva tisíce osob. Z evidence během měsíce odešlo přes dva tisíc dvě stě uchazečů.

Meziměsíční pokles nezaměstnanosti byl zaznamenán téměř ve všech okresech Olomouckého kraje. „Jedinou výjimkou je Šumpersko, kde se počet nezaměstnaných zvýšil o čtyřicet osm osob. Naopak k největšímu absolutnímu poklesu počtu nezaměstnaných došlo v okrese Přerov (o padesát čtyři osob), který vykázal zároveň i největší procentuální pokles nezaměstnanosti,“ uvedl krajský analytik ÚP Jaroslav Mikšaník.

Okres Šumperk nyní vykázal druhou nejvyšší nezaměstnanost v Olomouckém kraji (hned za Jesenickem), k čemuž došlo poprvé od roku 2013.

tabulka zdroj: UP OLK

Podíl nezaměstnaných osob, tj. počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku patnáct až čtyřiašedesát let k obyvatelstvu stejného věku, stagnoval ke konci srpna na hodnotě 2,6 procent a i nadále zůstal pod úrovní podílu nezaměstnaných osob celé České republiky.

graf zdroj: ÚP OLK

Olomoucký kraj evidoval k 31. Srpnu bezmála jedenáct tisíc volných pracovních míst. „Jejich počet byl o dvacet osm vyšší než v předchozím měsíci. Na jedno volné pracovní místo připadalo v průměru 1,1 uchazeče. Prostějovsko a Olomoucko jsou jediné dva okresy v Olomouckém kraji, ve kterých počet volných míst převýšil počet nezaměstnaných,“ upřesnil Jaroslav Mikšaník.

Autor: red., J. Mikšaník

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.