Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 24. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Prodej vstupenek na Jarka Nohavicu od 30. dubna

23.04.2018 - Prodej vstupenek na Jarka Nohavicu od 30. dubna - Pouze v...

Počasí

polojasno

24.04.2018 - Úterý

Teplota: 18 / 10 - PoloJasno

polojasno

25.04.2018 - Středa

Teplota: 20 / 9 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Old Time Jazz Band oslaví šedesáté narozeniny

07. dubna 2017 - 08:57

Zpět na seznam článků

Koncertem, kde zahrají i pozvaní hosté

Old Time Jazz Band oslaví šedesáté narozeniny

Old Time Jazz Band oslaví šedesáté narozeniny zdroj foto: archiv šumpersko.net

Neuvěřitelných šedesát let od svého založení oslaví v pátek 21. dubna v Domě kultury Šumperk známá skupina Old Time Jazz Band z Loučné nad Desnou. Při této příležitosti si na slavnostní vystoupení pozvala jako své hosty V-band Velké Losiny, Hotsy Totsy Five a Swing Q.

Old Time Jazz Band Loučná nad Desnou byl založen v roce 1957, interpretaci tradičního jazzu se tedy věnuje už rovných 60 let. Během své existence získal řadu významných ocenění. Jmenujme například Mezinárodní jazzový festival v Přerově, kde mu byl udělen titul Evropská třída. Díky svému mnohaletému působení a pracovitosti byla kapela zařazen do Jazzové encyklopedie a moderní populární hudby edice Supraphon. Má na svém kontě nespočet vystoupení na domácích i zahraničních jazzových festivalech.

Old Time Jazz Band oslaví šedesáté narozeniny zdroj:DK

Činnost orchestru výrazně ovlivnila osobnost Jiřího Sedláčka, který zde začal působit po deseti letech od založení. Od této doby do současnosti upravil pro skupinu přes 500 skladeb. „Soubor navíc nyní připravuje a pilně natáčí nové album, které bude na výroční oslavě k dispozici,“ uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková.

Mezi hosty nemůže chybět V-Band Velké Losiny, jež je vlastně bývalou rytmikou oslavenců večera, od kterých se před deseti lety osamostatnil i s legendární zpěvačkou Helenou Soklovou.

Old Time Jazz Band oslaví šedesáté narozeniny zdroj foto: archiv šumpersko.net

Hotsy Totsy Five (dříve Teens Jazzband Velké Losiny) je mladá kapela zabývající se autentickou interpretací jazzu 20. a 30. let. Pravidelně se účastní bezpočtu jazzových festivalů po celé republice i Evropě, mezi její významné úspěchy patří několikanásobné účinkování v anglickém Birminghamu. A na závěr vystoupí oblíbená kapela Swing Q, která hraje převzaté skladby z oblasti jazzu, swingu a dixielandu. Jedná se především o známé písně a jazzové standardy, často v originálních aranžmá.

Old Time Jazz Band oslaví šedesáté narozeniny zdroj foto: archiv šumpersko.net

Vystoupení legendárního Old Time Jazz Bandu a jeho hostů se uskuteční v pátek 21. dubna od sedmi hodin večer ve velkém sále Domu kultury Šumperk. Vstupné na sezení je v předprodeji za 100 korun, v den akce pak za 140 korun. Rezervace vstupenek ZDE

Autor: red., d.k., M. Horáková

Fotogalerie

Old Time Jazz Band oslaví šedesáté narozeniny   zdroj foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.