Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 29. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke skupinovému odběru

29.01.2020 - Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke...

Počasí

29.01.2020 - Středa

Teplota: 3 / -1 - prehanky-Sníh

30.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Olima posunula termín Farmářských trhů v Šumperku

29. září 2015 - 06:20

Zpět na seznam článků

Olomoucký festival gastronomie a nápojů

Olima posunula termín Farmářských trhů v Šumperku

Olima 2014 zdroj foto: archiv AK Olk.

První říjnový týden se na Olomouckém výstavišti Flora představí ty nejlepší výrobky Olomouckého kraje, které zvítězily v soutěži Regionální potravina Olomouckého kraje a Výrobek OK. Představí se také výrobky oceněné značkou KLASA.

Ve dnech 1. – 4.  října podzimní výstavu Flora Olomouc má zajímavé téma „Na kole mezi zahradami“.

V pavilonu A  představí své špičkové ovoce a zeleninu Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářská unie ČR. „Nad jubilejním 20. ročníkem celonárodní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků převzal opět záštitu ministr zemědělství Marian Jurečka, a tak hlavní expozici v „áčku“ znovu doplní rovněž stánek ministerstva, kde bude mimo jiné hrát cimbálová muzika a konat se workshopy pro děti a mládež,“ uvedla Lucie Hoškové z Agrární komory Olomouckého kraje.

Olima 2014 - Lucie Hošková předává ocenění zdroj foto: archiv AK Olk.

Ve čtvrtek a pátek v 10 hodin zde pak proběhne slavnostní vyhlášení vítězů regionálních soutěží. Zástupcům vítězných firem budou předány certifikáty a pamětní plakety.

Olima 2014 zdroj foto: archiv AK Olk.

Vedlejší pavilon E je pak zaměřen na ochutnávku a prodej těch nejlepších potravin z regionu. Ochutnat a zakoupit zde budete moci potraviny oceněné značkou Regionální potravina a Výrobek OK.

Svůj stánek zde bude mít Mlékárna Zemědělského družstva Senice na Hané,  Jarmila Jonáková – cukrářství Katrin, Řeznictví Kunovský, Pekařství a cukrářství Mezice, Dušan Feranec – sýrárna DITA Šumperk, Jaroslav Juráň – Včelí farma Skalička, Tvarůžková cukrárna, Farma kozí hrádek z Hustopečí nad Bečvou, Čokoládovna Lenky Glosové, „konzervárna“ Designfoods ze Zábřeha, Pekařství Tiefenbachová – Skopalová, Pivo Chomout, Moštárna Mezice, paní Viktorie Zemánková s džemy a zavařeninami, Střední odborná škola Jeseník – obor cukrář, uzenář, mlékárna Doubravský dvůr z Červenky a pivovar Litovel. V další části pavilonu E budou prodávat výrobci ocenění značkou Klasa – např. Úsovsko – müsli tyčinky, Madeta, Pivovar Vyškov nebo Jeřábkova pekárna.

Olima 2014 zdroj foto: archiv AK Olk.

Návštěvníci výstavy se mohou těšit také na Dny Moravských vín s řízenými degustacemi na galerii v pavilonu A, Grand Prix ovocných destilátů Flora košt či kuchařské a cukrářské soutěže Olima Cup.

Olima 2014 zdroj foto: archiv AK Olk.

V pavilonu G a také na venkovních plochách Smetanových sadů, čeští i zahraniční prodejci nabídnou okrasné rostliny, kaktusy, sukulenty, trvalky, skalničky, pokojové a masožravé rostliny, cibuloviny, semena, nejrůznější druhy růží, ovocné stromky, česnek či různé druhy ovoce a mnoho dalšího. Před pavilonem A se lidé mohou pokochat přehlídkou ovocných školkařských výpěstků – stromků a keřů – pod záštitou Školkařského svazu. „Po loňské úspěšné premiéře na podzimní Floře bude opět v pavilonu H připravena výstava chovatelů drobného zvířectva,“ informovala Lucie Hošková.

Olima 2013 zdroj foto: AK Olk.

Ve Smetanových sadech proběhne zábavně vzdělávací program Den lesa s plněním úkolů na jednotlivých stanovištích. „Návštěvníci také mohou zdarma navštívit olomoucké památky v rámci akce Rozkvetlé památky,“ dodala Hošková.

Letošní poslední Farmářské trhy v Šumperku se budou konat v pátek 9. října od 8. do 16. hodin na Hlavní třídě mezi obchodním domem Jednota a hotelem Grand. O seznamu prodejců a zajímavostech, které nabídnou, budeme čtenáře informovat.

Autor: red., L. Hošková

Fotogalerie

Olima 2014                  zdroj foto: archiv AK Olk.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.