Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 26. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zasedala Bezpečnostní rada Olomouckého kraje

26.02.2020 - Zasedala Bezpečnostní rada Olomouckého kraje - Kraj znovu...

Počasí

26.02.2020 - Středa

Teplota: 6 / 2 - prehanky-Sníh

27.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - prehanky-Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Olomoucí proběhne jubilejní půlmaraton

25. března 2019 - 08:56

Zpět na seznam článků

Start: 15. června

V pořadí už desátým ročníkem oblíbeného běžeckého závodu ožije před prázdninami hanácká metropole. Mattoni 1/2Maraton, který se během let stal jednou z nejvýznamnějších sportovních akcí v kraji, bude zahájen 15. června na Horním náměstí.

I letos se na jeho start postaví tisíce běžců. „K účastníkům půlmaratonu mám velký obdiv. A nejen k nim – uznání si zaslouží všichni sportovci. Moje slova nestojí na vodě, ale na desítkách miliónů korun, které letos smysluplně investujeme do rozvoje sportu,“ řekl Petr Vrána, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu.

Olomoucí proběhne jubilejní půlmaraton zdroj foto: OLK

Zhruba jednadvacet kilometrů dlouhou trasu v barokních kulisách krajského města si ani letos nenechají ujít vytrvalci a hvězdy světové atletiky. „Rychlá trať, na kterou jsou běžci v Olomouci zvyklí, zůstane zachovaná. Celkem v letošním roce očekáváme více než deset tisíc účastníků,“ uvedl prezident organizačního výboru RunCzech Carlo Capalbo.

Olomoucí proběhne jubilejní půlmaraton zdroj foto: OLK

Součástí programu bude štafeta čtyřčlenných a dvoučlenných týmů. Rodiče s dětmi si vyzkouší tradiční dm rodinný běh, vysokoškoláci a jejich profesoři zase Běh o pohár rektora UPOL.

Mattoni 1/2Maraton Olomouc je držitelem prestižní zlaté známky Mezinárodní asociace atletických federací IAAF, kterou se může pyšnit jen asi dvacítka světových měst.

Autor: red., E. Knajblová - olk, zdroj foto OLK

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.