Kostka nos
Rakousko
Kostka zámek
Středa 08. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý recidivista kradl značkové boty

07.07.2020 - Podnapilý recidivista kradl značkové boty - V chodbě...

Počasí

08.07.2020 - Středa

Teplota: 18 / 10 - obcasny-Déšť

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 12 - obcasny-Déšť

občerstení

Olomoucká fakultní nemocnice vyplatila zdravotníkům na odměnách pět milionů korun

04. června 2020 - 18:14

Zpět na seznam článků

V souvislosti s epidemií COVID-19

Olomoucká fakultní nemocnice vyplatila zdravotníkům na odměnách pět milionů korun

ilustrační snímek zdroj foto: FB FNOL

V souladu s nařízeními a doporučeními Ministerstva zdravotnictví ČR Fakultní nemocnice Olomouc vyplácela  a stále vyplácí mimořádné odměny těm svým zaměstnancům, kteří se podíleli na testování, vyšetřování a péči  o pacienty s podezřením či prokázaným onemocněním COVID-19.

Celkově zatím největší zdravotnické zařízení na střední Moravě vyplatilo touto cestou zhruba pět milionů korun, které si rozdělilo přibližně 350 zaměstnanců. „V zásadě jsme poskytovali nebo stále ještě poskytujeme odměny pracovníkům ve čtyřech kategoriích. Jedná se  o zdravotníky pečující o pacienta s onemocněním koronavirem nebo podezřením na ně, dále o personál odběrového místa, kde se provádí odběr vzorků pro vyšetření přítomnosti koronavirové infekce, o dobrovolníky  z řad studentů vysokých a středních škol se zdravotnickým zaměřením a mimořádnou kategorií byli zaměstnanci, kteří se podíleli na Studii kolektivní imunity SARS-CoV-2-CZ-Preval v měsících dubnu a květnu, kdy tato studie proběhla,“ vyjmenovává ředitel FN Olomouc profesor Roman Havlík. „Tyto mimořádné odměny byly již vyplaceny za měsíc duben ve výplatním termínu, nyní jsou administrovány odměny za květen a připravujeme jejich vyplacení i za červen,“ dodává ředitel.

ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. zdroj foto: FB FNOL

Odměna za péči o pacienta s podezřením na onemocnění COVID-19 či s jeho příznaky do vyhodnocení výsledku testu činí v olomoucké fakultní nemocnici dvě stě korun za hodinu takové péče a je určena všem zdravotnickým pracovníkům, kteří poskytují péči uvedené kategorii pacientů. „Celková výše mimořádné odměny se tedy u každého takového zaměstnance lišila podle počtu hodin, které věnoval právě těmto pacientům,“ upozorňuje profesor Havlík a doplňuje, že celkový objem těchto odměn činil do konce dubna 4,5 milionu korun. Týkalo se tří set deseti zdravotníků. Zaměstnancům odebírajícím stěry v odběrovém místě, byla za měsíc duben přiznána odměna ve výši 1250 korun za každou takto odpracovanou hodinu. Celkově bylo takto dosud vyplaceno 240 tisíc korun patnácti zaměstnancům.

Studentští dobrovolníci pracovali ve FN Olomouc po dobu pandemie formou dohody o pracovní činnosti za hodinovou sazbu sto korun za hodinu. „V případě, že se podíleli na práci v odběrovém místě, tedy prováděli stěry u pacientů, dostávali mimořádnou odměnu ve výši 400 korun za hodinu, čili jejich hodinová sazba byla 500 korun za hodinu. Celkem bylo takto vyplaceno sedmi studentům 85 tisíc korun,“ konstatuje ředitel nemocnice.

ilustrační snímek zdroj: FB FNOL

Dále všichni zaměstnanci, kteří se podíleli na Studii kolektivní imunity, obdrží mimořádnou odměnu v průměrné výši 200 až 250 korun za hodinu. V tomto případě vyplatí nemocnice 298 tisíc korun 131 zdravotníkům.

Ve FN Olomouc se během akutní fáze pandemie nenakazil virem při výkonu práce žádný ze zdravotníků, což svědčí o profesionálním přístupu k dodržování přijatých režimových i epidemiologických opatření. „Za to bychom chtěli našim zaměstnancům veřejně poděkovat. Naše nemocnice se navíc široce zapojila do testování osob z uzavřených oblastí na Litovelsku a Uničovsku a později také vypomáhala svou kapacitou jiným nemocnicím. Proto právem patří část odměn rovněž pracovníkům z laboratoří,“ uzavírá Roman Havlík.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

ilustrační snímek          zdroj foto: FB FNOL

Další články z rubriky

Rozsáhlá záchrana paláce na Helfštýně jde do finále

Rozsáhlá záchrana paláce na Helfštýně jde do finále

Olomoucký kraj do projektu investoval zhruba 83 milionů korun.

Zooložka namalovala komiksovou hru o zvířecích superhrdinech

Zooložka namalovala komiksovou hru o zvířecích superhrdinech

Strážci poznání zvou do Pevnosti poznání

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.