Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 25. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Bývalý prasečák se mění ve výstavní prostory

25.10.2021 - Bývalý prasečák se mění ve výstavní prostory -...

Počasí

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

26.10.2021 - Úterý

Teplota: 9 / 5 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Olomoucké muzeum také soutěžilo o rodinné vstupenky

06. května 2020 - 12:03

Zpět na seznam článků

On-line

Olomoucké muzeum také soutěžilo o rodinné vstupenky

Olomoucké muzeum také soutěžilo o rodinné vstupenky zdroj foto:VMOL

Vzhledem k tomu, že 12. března bylo Vlastivědné muzeum, na základě rozhodnutí vlády ČR ohledně celosvětové pandemie koronaviru COVID-19 uzavřeno, rozhodlo vedení organizace aktuální výstavy „Největší záhady a tajemství světa a kartářskou výstavu lidem přiblížit on-line díky sociálním sítím a partnerům akce, uvedl Břetislav Holásek, ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci.

Lidé tak mohli zhlédnout fotografie a přečíst si zajímavé informace například ke Svatému grálu, Kopí osudu, Ďáblově bibli, Turínskému plátnu, či zjistit, jaký vztah měla slavná česká operní diva Ema Destinnová ke kartářství a mnohé další.

Zároveň se mohli i zúčastnit muzejní soutěže o rodinné vstupenky, s platností do neděle 27. června 2021, a to do Vlastivědného muzea v Olomouci, jedné z nejnavštěvovanějších kulturních institucí Olomouckého kraje, do Památky roku a nositele ceny Opera Historica 2019, zámku v Čechách pod Kosířem i do Národní přírodní památky, Arboreta v Bílé Lhotě. „Koronavirus mohl sice naše muzeum uzavřít, ale i tak se mu ho nepodařilo úplně odříznout od jeho návštěvníků a příznivců, čehož důkazem je tato soutěž, jejíž výherce dnešní podvečer losujeme,“ dodal Jiří Zemánek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Olomoucké muzeum také soutěžilo o rodinné vstupenky zdroj foto:VMOL

Olomoucké muzeum také soutěžilo o rodinné vstupenky zdroj foto:VMOL

Z téměř jednoho sta zaslaných odpovědí bylo vybráno necelých čtyřicet se správně zodpovězenými otázkami.

Výherce postupně vylosovali právě Jiří Zemánek, společně s plukovníkem Tomášem Lansfeldem, ředitelem Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, Radimem Sloukou, ředitelem Slovanského gymnázia v Olomouci a se starostou města Litovle, Viktorem Kohoutem. Samozřejmě, že vylosování výherců se zúčastnil i ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci, Břetislav Holásek.

Pro ty, kteří se navnadili příspěvky z výstav, má olomoucké muzeum dobrou zprávu. Exkluzivní výstavu „Největší záhady a tajemství světa“ si budou moci návštěvníci osobně prohlédnout až do 30. srpna a tajemství karet výstavy „Čertovy obrázky aneb neodolatelný svět karet“ odhalit do 16. srpna.

Vlastivědné muzeum v Olomouci se pro širokou veřejnost otevře již příští úterý 12. května! „Pojďte a prožijte to s námi,“ zve tiskový mluvčí muzea Antonín Valenta.

Autor: red., A. Valenta, zdroj foto: VMOL

Fotogalerie

Olomoucké muzeum také soutěžilo o rodinné vstupenky   zdroj foto:VMOL

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.