Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 10. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Od ledna bude seniory v Šumperku vozit Taxík Maxík

09.12.2019 - Od ledna bude seniory v Šumperku vozit Taxík Maxík -...

Počasí

10.12.2019 - Úterý

Teplota: 4 / 0 - obcasny-Déšť

11.12.2019 - Středa

Teplota: 2 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Olomoucké železniční muzeum chystá noční prohlídky i jízdy

15. května 2019 - 17:09

Zpět na seznam článků

V rámci akce „Okolo točny“

Olomoucké železniční muzeum chystá noční prohlídky i jízdy

České dráhy se připojí k páteční akci Olomoucká muzejní noc a otevřou v nočních hodinách brány svého železničního muzea v Hodolanech. Návštěvníci si během netradiční otevírací doby prohlédnou unikátní historické exponáty a zároveň budou mít možnost projet se po olomouckém nádraží historickým motorovým vozem M 286.0001.

V rámci Olomoucké muzejní noci bude mimořádně zpřístupněna řada muzeí, památek a výstav. Jde o jedinečnou příležitost projít si rozmanité kulturní instituce v neopakovatelné noční atmosféře. Železniční muzeum Českých drah v Olomouci bude v pátek 17. května otevřeno od sedmnácti do třiadvaceti hodin.

Akce je součástí Olomoucké muzejní noci. Návštěvníci se mohou těšit také na noční jízdy v olomouckém železničním uzlu. „Vozit je bude motorový vůz „Lorinka“ M 286.0001. Trasa povede od osobního nádraží přes tzv. vnitřní nádraží, kolem depa na přednádraží až ke svážnému pahrbku a zpět. Jízdy proběhnou vždy v celou hodinu, z olomouckého hlavního nádraží odjíždí zvláštní vlak ve dvacet, jednadvacet a dvaadvacet hodin,“ uvedla tisková mluvčí ČD Vanda Rajnochová.

V deponii historických kolejových vozidel v Olomouci jsou k vidění jedinečné exponáty železniční historie z ČD Muzea v Lužné u Rakovníka. K největším lákadlům patří parní stroje – elegantní lokomotiva „Rosnička“ 454.202 z roku 1956. Pozornost zaslouží ale i neméně atraktivní lokomotiva „Kocúr“ 314.303 z roku 1898. K vidění budou i další exponáty železniční historie včetně lokomotiv „Sergej“ T 697.1529, „Pielstick“ T 466.0007, BN 60.

Autor: red., V. Rajnochová

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.