Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 24. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Krajem projede cyklistický závod Czech Tour

24.07.2024 - Krajem projede cyklistický závod Czech Tour - Mezi...

Počasí

24.07.2024 - Středa

Teplota: 22 / 17 - Bouřky

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 13 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Olomoucký fotograf Miroslav Kolář vystavuje v šumperské Galerii mladých

18. května 2014 - 08:16

Zpět na seznam článků

Cyklus Sextenské Dolomity

Olomoucký fotograf  Miroslav Kolář vystavuje v šumperské Galerii mladých

Výstava Miroslava Koláře v Šumperku foto:V.Krejčí

Dechberoucí záběry horských hřebenů, vrcholů, hlubokých údolí i azurově modrých jezer jsou k vidění v Galerii mladých Vlastivědného muzea v Šumpersku.

Snímky Sextenských Dolomitů vystavuje olomoucký fotograf Miroslav Kolář.„V roce 2005 jsem měl možnost navštívit Sextenské Dolomity, oblast kolem Brunecku, Brixenu, Cortiny d'Ampezzo a Bolzana. V těchto horách za první světové války probíhaly boje o hranice mezi Rakouskem a Itálií. V krutých podmínkách vojáci obou armád ve skalách vysekali úzké cesty, ve strmých stěnách hloubili chodby, ubytovny a sklady, opevnění a střílny. Do nejvyšších poloh pak dopravovali těžké zbraně a munici. Někteří viděli sníh poprvé v životě, nebyli na tyto mimořádně obtížné podmínky připraveni, a tak se stávalo, že hynuli nejen v boji, často nepřežili extrémně drsnou zimou. Jejich zásluhou zůstaly v horách úzké chodníky, které dnes slouží jako základ turistických tras,“ uvedl Kolář.

Po první světové válce někdejší rakouské území připadlo Itálii. Úředním jazykem se stala italština, mluví se však převážně německy. Děti se ve školách učí obě řeči, dvojjazyčné jsou názvy horských vrcholů, potoků a řek.„To, co jsem viděl poprvé, mě ovlivnilo tak, že jsem se v dalších letech vracel. Jsou to úžasné barevné hory. S videokamerou, fotoaparátem a stativem ve výškách 2500 metrů nad mořem jsem prošel nejznámější místa této oblasti. Vznikl tak videopořad i soubor fotografií Sextenské Dolomity,“ upřesnil vystavující autor.

Miroslav Kovář při výstavě v Šumperku foto:V.Krejčí

Fotograf Miroslav Kolář vystudoval Filmovou školu v Čimelicích, žije v Olomouci. Na svých snímcích zachycuje hlavně krajinu, architekturu, občas i portréty lidí ze svého okolí.

Cyklus Sextenské Dolomity představil už v Kroměříži a v Olomouci. V šumperské Galerii mladých budou jeho fotografie k vidění do 15.června.

Autor: red.,V.Krejčí

Fotogalerie

Výstava Miroslava Koláře v Šumperku    foto:V.Krejčí

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.