Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 09. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy

09.07.2020 - Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy -...

Počasí

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 13 - obcasny-Déšť

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Olomoucký kraj dočasně omezí i vlakovou dopravu

26. března 2020 - 18:19

Zpět na seznam článků

Od pondělí 30. března

Olomoucký kraj dočasně omezí i vlakovou dopravu

ilustrační snímek zdroj foto: archiv ČD

Zhruba o sedm procent méně vlaků vyjede v pondělí 30. března na tratě v Olomouckém kraji. Redukce spojů, která souvisí se současným nouzovým stavem a opatřeními vlády, potrvá až do odvolání.

Dopravce nevypraví především posilové soupravy, jimiž děti cestovaly do škol a zpět. „Jedná se o dočasné opatření. Jakmile mimořádná situace v souvislosti s koronavirem skončí, drážní doprava se vrátí do běžného režimu,“ uvedl Jan Zahradníček, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Kvůli redukci najedou vlaky v Olomouckém kraji za den o zhruba 1230 kilometrů méně, než hejtmanství původně objednalo. Nepojede například spoj, který před čtvrt na šest ráno vyráží ze Šumperku do Zábřehu, nebo vlak mezi Olomoucí a Prostějovem s odjezdem v 6:52. „Informace o aktuálních jízdních řádech najdou cestující na webových stránkách KIDSOK.CZ nebo IDSOK.CZ, případně si mohou zavolat na infolinku 588 88 77 88,“ dodala Kateřina Suchánková, ředitelka Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje.

V minulých dnech už v souvislosti s aktuální situací přestal jezdit spoj z Jeseníku do Krnova přes polské Glucholazy. Provoz byl zastaven také na tratích z Červenky do Senice na Hané a mezi Senicí na Hané a Litovlí.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv ČD

Na základě požadavku kraje bude od pondělí 30. března do odvolání omezen provoz regionálních vlaků v kraji.

Vzhledem k již realizované redukci linkových autobusů tak železnice zůstane páteřní dopravou v regionu. „Na trati Zábřeh na Moravě - Šumperk - Velké Losiny a Petrov nad Desnou - Sobotín bude zrušena většina vložených spojů a v úseku Zábřeh na Moravě - Velké Losiny bude zachován pouze hodinový takt. Osobní vlaky Jeseník - Mikulovice - Zlaté Hory budou nahrazené autobusovými spoji v odlišných časech. Náhradní doprava tu bude denně zajištěna zastavováním autobusů, které jezdí místo spěšných vlaků Sp 1440 - 1447. I nadále pokračují změny v souvislosti s karanténou, kterou vyhlásila krajská hygienická stanice v obcích Litovel, Uničov a Červenka,“ uvedla tisková mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Olomoucký kraj dočasně omezil i autobusovou dopravu. Ta od pátku 13. března jezdí v režimu jarních prázdnin.

Autor: red., E. Knajblová, V. Rajnochová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv ČD

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.