Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Olomoucký kraj evidoval ke konci května téměř devět tisíc volných pracovních míst

07. června 2021 - 18:56

Zpět na seznam článků

Ve všech okresech došlo k poklesu nezaměstnanosti

Olomoucký kraj evidoval ke konci května téměř devět tisíc volných pracovních míst

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

V květnu poklesl celkový počet uchazečů o zaměstnání na 16 tisíc, počet hlášených volných pracovních míst vzrostl na 8834 a podíl nezaměstnaných osob poklesl na 3,9 procent. Jejich počet byl o tisíc dvě stě nižší než na konci předchozího měsíce.

V průběhu měsíce bylo nově zaevidováno přes 1,5 tisíce osob. Z evidence během měsíce odešlo téměř 2,9 tisíce uchazečů. „Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 2  092,“ uvedl analytik trhu práce krajské pobočky ÚP Jaroslav Mikšaník.

Vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých okresech Olomouckého kraje byl podobný. Ve všech došlo k poklesu nezaměstnanosti. Nejvíce se počet nezaměstnaných snížil v okrese Olomouc (o 421 osob);  k největšímu procentuálnímu poklesu ale došlo na Jesenicku (o 15 procent -jedná se o vůbec největší okresní pokles v rámci ČR).

Podíl nezaměstnaných osob vyšší než republiková hodnota vykázaly tři okresy -Jeseník, Přerov a Šumperk. Naopak nejnižší PNO byl zaznamenán v okrese Prostějov (2,7) Na jedno volné pracovní místo připadalo  v průměru 1,8 uchazeče,  z  toho  nejvíce  v okrese  Jeseník  (3,1).

přehled zdroj: ÚP OLK

Během května (poprvé v letošním roce) jedna společnost se sídlem v Olomouckém kraji nahlásila záměr hromadně propouštět. „Téměř osm desítek zaměstnanců. Se zaměstnavatelem je Úřad práce ČR v úzkém kontaktu s tím, že zaměstnancům bude nabídnuta účast v projektu Outplacement (možnost poradenství, vzdělávání a rekvalifikace s plynulým přechodem k novému zaměstnavateli). Další podrobnosti k tomuto zaměstnavateli nelze sdělit,“ dodal krajský analytik.

Autor: red., J. Litvíková, J. Mikšaník

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

Venkovní koupaliště v Šumperku otevírá 1. července

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.