Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 08. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

08.07.2020 - Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané - Všude...

Počasí

08.07.2020 - Středa

Teplota: 18 / 10 - obcasny-Déšť

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Olomoucký kraj má svoji Babičku

30. září 2016 - 13:35

Zpět na seznam článků

Stala se jí Věra Mazurová z Olomouce

Olomoucký kraj má svoji Babičku

Olomoucký kraj má svoji Babičku zdroj foto: Olk

Poprvé v historii své existence má Olomoucký kraj Babičku s velkým B. Věru Mazurovou zvolila odborná porota v rámci oslav Dne seniorů z celkem třiadvaceti nominovaných.

Olomoucký kraj je jediný v České republice, který se může vlastní Babičkou pochlubit. „Zvítězit může vždycky jenom jedna. Věra Mazurová nás zaujala svým pojetím volné disciplíny, v rámci které společně s manželem zatančila jive. Obrovská porce uznání ale patří i ostatním soutěžícím už jenom za to, že vůbec přišly a podělily se s publikem o svoje názory a dovednosti,“ řekl Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje, který zasedl v porotě.

Druhé místo obsadila Danuše Klímová z Horky nad Moravou. Nadšená sběratelka botiček se ve volné disciplíně představila s vnoučaty a pravnoučaty. Třetí místo získala Věra Svačinková z Příkaz, která ohromila svými ručními pracemi a tancem.

Olomoucký kraj má svoji Babičku zdroj foto: Olk

Titul Babička Sympatie putuje do Bělkovic – Lašťan, kde žije Jaroslava Fabiánová. Tu formou ankety vybralo publikum. Oceněna byla i nejstarší účastnice soutěže – třiadevadesátiletá Marie Pallová ze Skrbeně. „Při organizování této akce jsme měli jediný cíl – aby senioři důstojně oslavili svůj svátek. Nešlo o soutěž krásy, ale o ukázku lidských hodnot a vnitřní krásy člověka v seniorském věku,“ uvedla za organizátory soutěže Milena Hesová, předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje.

Olomoucký kraj má svoji Babičku zdroj foto: Olk

Do soutěže se mohla přihlásit každá babička, která má šedesát a více let a trvale žije v Olomouckém kraji. Nominované čekal řízený rozhovor, volná disciplína a promenáda ve společenském oděvu podle vlastního výběru.

Nechyběl ani doprovodný program v podobě vystoupení hanáckého národopisného souboru Cholinka z Choliny. „Zazpívaly Báječný ženský a senioři si mohli nechat například změřit tlak nebo analyzovat oční pozadí. Akce, kterou významně podpořil Olomoucký kraj, se zúčastnilo na osm set lidí a její organizátoři už dostali nabídku, aby ji v příštím roce rozšířili na celou Českou republiku," uvedla tisková mluvčí hejtmanství Kamila Navrátilová.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

Olomoucký kraj má svoji Babičku                zdroj foto: Olk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.