Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací stanice

27.05.2020 - Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací...

Počasí

27.05.2020 - Středa

Teplota: 19 / 6 - PoloJasno

28.05.2020 - Čtvrtek

Teplota: 13 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Olomoucký kraj nabízí studentům podzimní stáž v Bruselu

04. dubna 2012 - 11:33

Zpět na seznam článků

Jedinečná možnost získat zkušenost z evropského prostředí

Olomoucký kraj nabízí studentům podzimní stáž v Bruselu

Blanka Poštulková

Studenti Univerzity Palackého mají možnost získat cenné pracovní zkušenosti v Bruselu. Zájmové sdružení právnických osob OK4EU, které zastupuje zájmy Olomouckého kraje při EU, nabízí studentům pracovní stáž v bruselské kanceláři Zastoupení Olomouckého kraje při EU.
Stáž začne v září tohoto roku a bude trvat celkem šest měsíců. Během pracovního pobytu v Bruselu bude student zapojen do všech aktivit kanceláře, získá přehled o činnosti a úkolech regionálního zastoupení. Bude se pravidelně účastnit seminářů a konferencí v evropských institucích, navštěvovat jiná regionální zastoupení, zajišťovat program pro návštěvy zástupců kraje nebo pomáhat při přípravě prezentačních akcí Olomouckého kraje, které se v Bruselu konají.

Členem sdružení je Univerzita Palackého, a proto sdružení nabízí studentům humanitních oborů možnost pravidelných stáží v Bruselu. „Podporujeme jak studijní, tak i pracovní výjezdy mladých lidí do zahraničí. Jsme rádi, že k tomu může přispět i OK4EU formou stáží v Bruselu. Tyto zkušenosti mají kladný vliv na profesní i osobnostní růst mladých lidí, zpět se nám vrací velký potenciál, který je třeba pro rozvoj regionu v něm udržet,“ uvádí náměstek hejtmana Fischer s tím, že i nadále budou studenti moci pracovat až šest měsíců pro kraj v bruselské kanceláři. Předpokladem jsou dobré jazykové znalosti, denní forma studia na univerzitě a studium humanitního oboru se znalostmi evropské problematiky.

Dle slov současné stážistky, studentky mezinárodních rozvojových studií Blanky Poštulkové, která na Zastoupení působí od ledna tohoto roku, je to jedinečná možnost získat zkušenost z evropského prostředí. „Díky stáži v Bruselu jsem zblízka poznala, jak fungují instituce EU, a seznámila jsem se se zajímavými lidmi. Nedílnou součástí stáže je vyhledávání aktuálních dotačních programů, komunikace s partnery v Olomouckém kraji a asistence při pobytu návštěv z kraje v Bruselu.“

Zastoupení Olomouckého kraje se stará také o propagaci regionu v bruselském prostředí: „Měla jsem možnost zúčastnit se slavnostního uvedení filmu Alois Nebel na Festivalu animovaných filmů. V současné době se podílím na přípravách Czech Street Party 2012 ve spolupráci s dalšími regionálními zastoupeními krajů ČR,“ dodala Blanka Poštulková.

Stáž je financována z prostředků komunitárního programu Erasmus a příspěvku sdružení, které dohromady pokrývají většinu nákladů na pobyt v zahraničí. Přihlášku, která bude obsahovat životopis a stručný motivační dopis (v anglickém jazyce) mohou zájemci posílat do 30. dubna na adresu marie.rakova@upol.cz.

 

Autor: red.,Michaela Vráželová

Fotogalerie

Blanka Poštulková
Blanka Poštulková
OK4EU
Blanka Poštulková

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.