Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 31. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je před dokončením

29.05.2020 - Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je...

Počasí

31.05.2020 - Neděle

Teplota: 16 / 8 - obcasny-Déšť

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Olomoucký kraj přitahuje turisty

03. června 2019 - 17:18

Zpět na seznam článků

Vloni jich přijel rekordní počet

Olomoucký kraj přitahuje turisty

Olomoucký kraj přitahuje turisty zdroj foto: OLK

Rodinné stříbro Olomouckého kraje opět nabylo na hodnotě. Region se totiž dočkal dalšího nárůstu turistického ruchu. Vloni se v něm ubytovalo zhruba sedm set tisíc návštěvníků. Je to největší číslo za posledních sedm let, kdy se návštěvnost kraje začala sledovat podle nové metodiky.

Hejtmanství podporuje rozvoj turistiky několika dotačními programy a jako první v Česku například začalo vyhlašovat ceny cestovního ruchu. „Nejde jen o to, že k nám přijelo více návštěvníků, statistiky nás těší i proto, že tu také častěji přenocovali. Počet nocí, které zde strávili, stoupl meziročně o sto tisíc. Je to hlavně zásluha lidí, kteří v turistickém ruchu pracují,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

V průměrném počtu přenocování zaujímá Olomoucký kraj v celorepublikovém žebříčku třetí místo za Karlovarskem a Zlínským krajem. Ze zahraničních hostů do našeho regionu nejčastěji míří Slováci, Poláci a Němci. V porovnání s rokem 2017 vloni ubylo turistů z Ruska, kterých dorazilo o dva tisíce šest set méně. O čtyři procenta narostl v loňském roce počet lidí, kteří využili lázeňská zařízení v Olomouckém kraji (60 510 osob) a pětinový nárůst zaznamenala kongresová turistika.

Ve srovnání s rokem 2012 se téměř zdvojnásobil zájem o kempování na téměř třiatřicet a půl tisíce hostů.

Hejtmanství investuje do podpory cestovního ruchu milióny korun ročně. Peníze jdou například do rozvoje infrastruktury a na propagaci turistických atraktivit. „Mezi turisticky nejoblíbenější místa patří výstaviště Flora v Olomouci a Zoo Olomouc. Floru vloni navštívilo přes 370 tisíc lidí a do zoologické zahrady se vypravilo bezmála 360 tisíc návštěvníků. Obrovský zájem zažívají také Jeseníky, například unikátní elektrárna Dlouhé Stráně je doslova hitem,“ uvedl krajský zastupitel pro cestovní ruch Vladimír Lichnovský.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Olomoucký kraj přitahuje turisty      zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.