Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s pesticidy

15.06.2024 - Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s...

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Olomoucký půlmaraton očekává rekordy

23. června 2017 - 13:05

Zpět na seznam článků

Běžecké i teplotní

Olomoucký půlmaraton očekává rekordy

Olomoucký půlmaraton očekává rekordy zdroj foto: RunCzech

Už zítra se rozebíhá osmý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. Na jeho start se postaví celkem 6 200 vytrvalců ze 49 zemí světa, v čele startovního pole budou opět ti nejlepší světoví i čeští vytrvalci.

Start z Horního náměstí si kromě půlmaratonců užije i tři a půl tisíce tisíce účastníků dm rodinného běhu.

Na všechny účastníky olomouckého závodu čekají vysoké teploty, které se mohou šplhat až nad třicet stupňů. Organizátoři proto chystají větší zásoby vody, kropení trati a řadu doporučení pro všechny účastníky závodu.

Rekordy nejen běžecké, ale právě i teplotní, taková jsou očekávání od osmého ročníku. Při závodě totiž bude panovat pravé letní počasí a organizátoři neponechávají nic náhodě. „Pro běžce máme na osvěžovacích a občerstvovacích stanicích a také v cíli nachystáno téměř 30 tisíc litrů vody. Rovněž operativně přidáme další osvěžovací stanici, ta bude už na třetím kilometru,“ vysvětluje koordinátor závodu Tomáš Mirovský. 

Mattoni 1/2Maratonu Olomouc - Vrabcová zdroj foto:RunCzech

Kromě zajištění pitného režimu budou běžce na trati osvěžovat kropicí vozy, na náměstí i po trase budou vodní rozprašovače. Kromě dodržování pitného režimu organizátoři doporučují běžcům i návštěvníkům volit na závod hlavně vzdušné oblečení, chránit se před sluncem pokrývkou hlavy, přes den se zdržovat co nejvíce ve stínu a zbývající dny před závodem dostatečně pít vodu.

Zatímco teplé počasí je v Olomouci poměrně obvyklé, přímý přenos Česká televize je absolutní novinkou. „Sportovní kanál České televize letos premiérově vysílá všech sedm závodů RunCzech běžecké ligy, dosud to byly pouze tři pražské závody. Znamená to pro nás velký krok kupředu, nyní můžeme divákům představit celou Českou republiku jako zemi běhu zaslíbenou,“ pochvaluje si novinku prezident RunCzech běžecké ligy Carlo Capalbo. Přímý přenos na kanále ČT Sport začíná v sobotu v devatenáct hodin.

Mattoni 1/2Maratonu Olomouc - Homoláč zdroj foto:RunCzech

Závody běžecké ligy jsou v posledních letech úzce provázané s charitativními projekty, když stálé více a více běžců svým pohybem pomáhá potřebným. Hlavním charitativním partnerem olomouckého půlmaratonu je Spolek Trend vozíčkářů. „Trend do projektu Běž pro dobrou věc zapojený již čtvrtým rokem a i v tomto roce je hlavním charitativním partnerem závodu, ambasadorkou olomouckých vozíčkářů je běžkyně Petra Kamínková. Díky Běhu pro dobrou věc jsme loni získali přes 44 tisíc korun a letos skoro 70 tisíc korun na financování svých služeb,“ podotýká předseda Trendu Milan Langer.

Autor: red., T. Mahel, zdroj foto: RunCzech

Fotogalerie

Olomoucký půlmaraton očekává rekordy    zdroj foto: RunCzech

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.