Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 17. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace

16.04.2021 - Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace - Ve...

Počasí

17.04.2021 - Sobota

Teplota: 8 / 2 - obcasny-Déšť

18.04.2021 - Neděle

Teplota: 11 / 3 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ondrášovka Cup kategorie U12 vyhrála Slavia Praha

20. května 2019 - 11:00

Zpět na seznam článků

Reportáž z turnajů v Šumperku

Ondrášovka Cup kategorie U12 vyhrála Slavia Praha

Ondráškovka Cup v Šumperku foto: J. Štěpán

O víkendu 18. - 19. května pokračoval maraton finálových turnajů Ondrášovka Cupu, oficiálního Poháru mládeže FAČR kategorií U8 – U13. Tentokrát zavítaly do Šumperka ty nejlepší týmy kategorie U12. Vítězem se stala SK Slavia Praha.

Hráči Slavie si užívali nejen hezkého počasí, které tentokrát turnaj provázelo, ale i nesnadnou cestu k vítězství. V základní skupině sice pouze jednou remizovali s Kladnem, ale v neděli ve zlaté skupině prohráli derby se Spartou 0:2 a dvakrát remizovali se Zlínem a Pardubicemi. Nakonec to však stačilo na celkových 14 bodů vedoucí k oslavě prvenství. Radost měli ještě větší, když téměř ve stejné chvíli jejich dospělí kolegové remizovali s Baníkem Ostrava 0:0 a tím získali letošní mistrovský titul.

Ve výborných výkonech pokračovala Sparta Praha, která po prvním místě v kategorii U13 a třetím místě v kategorii U11 vybojovala v kategorii U12 stříbrné medaile. Ve finálové skupině sice sparťani neprohráli, ale čtyři remízy je odsunuly o bod za svého rivala Slavii Praha.

Ondrášovka Cup v Šumperku zdroj foto: V. Meravý

Gratulace patří i třetímu týmu Slezský FC Opava. Ti s bilancí třech vítězství, třech remíz a jednou prohrou skončili třetí o bod za Spartou. Svoji radost z bronzových medailí ještě umocnili ve vložené driblingové soutěži Top4Football challenge, kterou vyhráli tři borci právě z týmu Opavy. Soutěží opět provázel Honza Weber, který během dne předvedl i své mistrovské driblingové kousky.

Do Šumperka si tentokrát našli cestu Tomáš Ujfaluši a Marek Heinz. Oba dva si během dne vyzkoušeli pod taktovkou Pavla Čapka role komentátorů přímých přenosů ze zápasů. Tomáš Ujfaluši se přiznal, že kdyby někdy uvažoval o trénování, tak by určitě začal právě u mládežnických kategorií. Rozhodně by se u nich snažil rozvíjet rychlost a dovednosti s míčem. On i Marek Heinz se shodli na tom, že je občas potřeba u takto mladých fotbalistů prokládat fotbal i ostatními sporty, které jsou důležité pro komplexní pohybový rozvoj hráčů. Jsou si ale vědomi, že je to náročné s ohledem na nároky, které jsou bohužel na hráče kladeny již od mládežnických kategorií. Zároveň byli nadšeni úrovní turnaje, a především úrovní předváděných výkonů všech týmu.

Ondrášovka Cup v Šumperku zdroj foto: V. Meravý

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Nicholas Alain Fatoma z Football Tallent Academy Praha, nejlepším brankářem Adam Kolínek z Dukly Praha a nejlepším střelcem Šimon Wölfl ze Sparty Praha.

Příští finálový turnaj kategorii U10 se bude konat ve Vysokém Mýtě.

ONDRÁŠOVKA CUP 2018/2019 - KATEGORIE U12 KONEČNÉ POŘADÍ

SK Slavia Praha

Ondrášovka Cup v Šumperku zdroj foto:V. Meravý

AC Sparta Praha

Slezský FC Opava

FK Dukla Praha

FC Zlín

FK Pardubice

FK Mladá Boleslav

TERMÍNY DALŠÍCH FINÁLOVÝCH TURNAJŮ

U8 Chomutov 8. - 9. 6.

U9 Příbram 1. – 2. 6.

U10 Vysoké Mýto 25. – 26. 5.

Autor: red., V. Meravý, zdroj foto: V. Meravý

Fotogalerie

Ondráškovka Cup v Šumperku           foto: J. Štěpán

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.