Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 12. srpna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc je zrušena

12.08.2022 - Letní Flora Olomouc je zrušena - Vše urychlil covid a...

Počasí

12.08.2022 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - PoloJasno

13.08.2022 - Sobota

Teplota: 21 / 14 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ondřej Havelka a Melody Makers v Šumperku

03. prosince 2021 - 14:27

Zpět na seznam článků

Potěší swingovými melodiemi

Ondřej Havelka a Melody Makers v Šumperku

Ondřej Havelka zdroj foto: DK

Dům kultury Šumperk si na závěr roku pro příznivce swingu a jazzu připravil slavnostní galavečer, na kterém v úterý 7. prosince přivítá Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers. Společně uvedou koncertní show Swing nylonového věku.

Spisovatel, překladatel a exilový nakladatel Josef Škvorecký nazval první tři poválečná léta 1945 až 1948 jako “Nylonový věk”. Byly to roky všeobecné euforie ze znovu nabyté svobody. Jejím symbolem se pro většinu mladých lidí stal swing. Hudba českých bigbandů Karla Vlacha, Emila Ludvíka nebo Ladislava Habarta dosahovala v té době vynikající úrovně, než byla bohužel po roce 1948 brutálně zadupána komunistickou cenzurou. „Během slavnostního večera Ondřej Havelka a jeho Melody Makers vzdají hold nejkrasším a nejžhavějším swingovým flákům z této vrcholné éry bigbandového swingu,” zve produkční domu kultury Michaela Horáková.

Všestranně talentovaný Ondřej Havelka se jako zpěvák, tanečník a stepař už od svých stu-dentských let věnuje interpretaci jazzové a populární hudby 20. a 30. let. Natočil 6 alb s Origi-nal Prague Syncopated Orchestra. V roce 1995 vytvořil jako scénárista, interpret i režisér sérii tří klipů, které získaly ocenění na Czech Grammy 1995 a byly vysílány I na MTV Latin. Ve stejném roce pak založil vlastní swingový bigband Melody Makers, se kterým vystupuje dod-nes. Při koncertech Ondřeje Havelku doprovází rovněž jeho děti – Vojta a Rozálie Havelkovi.

Společně se zabývají autentickou interpretací mezi posluchači čím dál více populárnější hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým.

Pestrý repertoár zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových bigbandů. „Vitální jazzový výraz interpretů, smysl pro humor, typické dobové způsoby počínaje kostýmy a účesy interpretů i autentický zvuk, který známe z dobových nahrávek a filmů – to vše koruno-vané strhující hrou orchestru je zárukou neopakovatelného kulturního zážitku,” dodala produkční.

Slavnostní galavečer se uskuteční v úterý 7. prosince od devatenácti hodin ve velkém sále DK Šumperk. Vstupné na číslované sezení je v prodeji za 450, 500 a 550 korun.

Autor: red., M. Horáková - DK, zdroj foto: DK

Fotogalerie

Ondřej Havelka     zdroj foto: DK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Fotek: 63
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Fotek: 54
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Fotek: 68
Přidáno: 06.08.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.