Středa 19. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví

18.01.2022 - Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví -...

Počasí

19.01.2022 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

20.01.2022 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Ondřej Havelka a Melody Makers v Šumperku

03. prosince 2021 - 14:27

Zpět na seznam článků

Potěší swingovými melodiemi

Ondřej Havelka a Melody Makers v Šumperku

Ondřej Havelka zdroj foto: DK

Dům kultury Šumperk si na závěr roku pro příznivce swingu a jazzu připravil slavnostní galavečer, na kterém v úterý 7. prosince přivítá Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers. Společně uvedou koncertní show Swing nylonového věku.

Spisovatel, překladatel a exilový nakladatel Josef Škvorecký nazval první tři poválečná léta 1945 až 1948 jako “Nylonový věk”. Byly to roky všeobecné euforie ze znovu nabyté svobody. Jejím symbolem se pro většinu mladých lidí stal swing. Hudba českých bigbandů Karla Vlacha, Emila Ludvíka nebo Ladislava Habarta dosahovala v té době vynikající úrovně, než byla bohužel po roce 1948 brutálně zadupána komunistickou cenzurou. „Během slavnostního večera Ondřej Havelka a jeho Melody Makers vzdají hold nejkrasším a nejžhavějším swingovým flákům z této vrcholné éry bigbandového swingu,” zve produkční domu kultury Michaela Horáková.

Všestranně talentovaný Ondřej Havelka se jako zpěvák, tanečník a stepař už od svých stu-dentských let věnuje interpretaci jazzové a populární hudby 20. a 30. let. Natočil 6 alb s Origi-nal Prague Syncopated Orchestra. V roce 1995 vytvořil jako scénárista, interpret i režisér sérii tří klipů, které získaly ocenění na Czech Grammy 1995 a byly vysílány I na MTV Latin. Ve stejném roce pak založil vlastní swingový bigband Melody Makers, se kterým vystupuje dod-nes. Při koncertech Ondřeje Havelku doprovází rovněž jeho děti – Vojta a Rozálie Havelkovi.

Společně se zabývají autentickou interpretací mezi posluchači čím dál více populárnější hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým.

Pestrý repertoár zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových bigbandů. „Vitální jazzový výraz interpretů, smysl pro humor, typické dobové způsoby počínaje kostýmy a účesy interpretů i autentický zvuk, který známe z dobových nahrávek a filmů – to vše koruno-vané strhující hrou orchestru je zárukou neopakovatelného kulturního zážitku,” dodala produkční.

Slavnostní galavečer se uskuteční v úterý 7. prosince od devatenácti hodin ve velkém sále DK Šumperk. Vstupné na číslované sezení je v prodeji za 450, 500 a 550 korun.

Autor: red., M. Horáková - DK, zdroj foto: DK

Fotogalerie

Ondřej Havelka     zdroj foto: DK

Další články z rubriky

Kreslený humor netradičně v muzeu

Kreslený humor netradičně v muzeu

VOM zve na výstavu Lubomíra Lichého

Zábřežské Welzlování 2022 začíná 13. ledna

Zábřežské Welzlování 2022 začíná 13. ledna

Pozve i na setkání s Dinou Štěrbovou

Legendární stroje Leonarda Da Vinciho

Legendární stroje Leonarda Da Vinciho

Budou k vidění v Galerii Šantovka

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.