Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 04. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Platnost řidičáků a technických prohlídek je prodloužena

04.03.2021 - Platnost řidičáků a technických prohlídek je...

Počasí

04.03.2021 - Čtvrtek

Teplota: 9 / 0 - Zataženo

05.03.2021 - Pátek

Teplota: 4 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ondřej Sokol začal točit v Šumperku film Krásno

06. května 2013 - 15:35

Zpět na seznam článků

První klapka padla v šumperském krematoriu

Ondřej Sokol začal točit v Šumperku film Krásno

Ondřej Sokol začal točit v Šumperku film Krásno zdroj foto:sumpersko.net

V neděli 5. května padla první klapka tolik očekávaného filmu v Šumperku, který v posledních dnech naplňuje téma rozhovorů mezi místními. Točí se film Krásno, kde: „Šumperk je třetí hlavní role v tomto snímku,“ jak uvedl producent filmu Vojtěch Frič.

Krásno - první klapka - Ondřej Sokol

Krásno bude v první řadě komedie Ondřeje Sokola, který bude mít vždy svůj osobitý styl. „Lidi doběhnout malá zla, kterých se dopouštějí během života. Drobná prasárna je časem dožene“. Na motivy autobiografických událostí Martina Fingera a Ondřeje Sokola, šumperských rodáků, kteří před lety opustili Šumperk, aby se po čase vrátili a natočili černou komedii, jako vyrovnání se s neuvěřitelným životním osudem jednoho z nich.

Krásno

„Michal a Adam, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do svého rodného města. Michalova máma je mrtvá několik let, Michalův otec zemře v den jejich příjezdu. Jediné, co zůstává, je pocit, že se stalo něco špatného, smutek a vztek, nemožnost dozvědět se pravdu. Otcova nová žena svým chováním matná podezření jen potvrzuje. A nebo je to tak, že oba chtějí vidět, že je potvrzuje? Rozhodně mezi nimi vznikne náhlý nápad přijít celé věci na kloub. Dál už se jen roztáčí spirála nezastavitelné katastrofy. Vše je jinak, než bývá ve filmu. Život není nikdy černobílý. A černobílé věci se neřeší snadno….,“přibližuje scénář Gábina Vágner z PR filmu Krásno.

Krásno - Gabriela Vágner

První natočené minuty filmu se odehrály uvnitř šumperského krematoria. V roli majitele pohřební služby se divákům představí hvězda, již světového formátu, Karel Roden, který se v Šumperku objevil poprvé.

Krásno - Karel Roden

Přijel s patnerkou Janou Krausovou, která také hraje ve filmu a dvěma psy Terezkou a Pepíkem. „Bohužel nám to tak vyšlo, že jsme je museli vzít sebou, aby doma nezůstali zavřeni,“ řekl ve chvilkách mezi natáčením Roden.

Přiznal, že prostor uvnitř krematoria na něj působí stísněně, ale nemůže říct, že se jedná o nejvíce bizardní místo, kde dosud natáčel.

Krásno - Karel Roden

„Natáčení filmu Krásno v prostorách šumperského krematoria a v jeho okolí probíhalo po předchozí žádosti filmového štábu. Někdo by mohl namítat, že krematorium by nemělo být k těmto účelům “zneuctěno”. Proto jsme kladli důraz na jednoznačné vyčlenění času pro filmaře po dva víkendové dny tak, abychom se po dobu natáčení zdrželi všech našich činností. Dokonce i veškeré rekvizity a vybavení si filmaři opatřili své, takže kromě budovy samotné a pevně zabudovaného inventáře se ve scénách neobjeví žádné autentické předměty,“ uvedl Pavel Bedáň, majitel Moravské pohřební služby, která provozuje šumperské krematorium.

Krásno

Ve filmu se vedle známých herců (Karla Rodena, Jany Krausové, Davida Matáska, Jaroslava Plesla, Hany Maciuchové, Ivana Vyskočila a dalších) objeví i dvě stovky šumperských komparsistů.

Krásno - Jana Krausová

Natáčení v Šumperku a jeho okolí bude trvat celý květen.

Fotogalerie z prvního dne natáčení ZDE.

V pondělí večer je naplánované natáčení v kulturním domě a v dalších dnes se štáb přesouvá na vodní nádrž Krásno.

V červenci se uskuteční v Šumperku další dotáčky. Premiéra Krásna je plánovaná na 30. ledna 2014.

Autor: kik.,foto:sumpersko.net

Fotogalerie

Ondřej Sokol začal točit v Šumperku film Krásno  zdroj foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.