Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 20. února 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou

20.02.2024 - FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou...

Počasí

20.02.2024 - Úterý

Teplota: 8 / 4 - Zataženo

21.02.2024 - Středa

Teplota: 8 / 3 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Onkologičtí pacienti mají svoji ambasadorku

25. ledna 2024 - 13:34

Zpět na seznam článků

Ve FN Olomouc jim pomůže při léčbě i návratu do běžného života

Onkologičtí pacienti mají svoji ambasadorku

Onkologičtí pacienti mají svoji ambasadorku zdroj foto: FNOL

Významný krok k posílení péče o onkologické pacienty učinila FN Olomouc. Největší zdravotnické zařízení na střední Moravě zřídilo při své Onkologické klinice funkci ambasadorky onkologických pacientů. Nová pozice vznikla s cílem poskytovat komplexní podporu pacientům během jejich léčby a rehabilitace a současně zvyšovat povědomí o problematice rakoviny ve veřejnosti.

Vůbec první ambasadorkou onkologických pacientů v olomoucké fakultní nemocnici se stala Věra Zukalová, veřejnosti známá jako zakladatelka spolku Dobré místo pro život. Vybrána byla nejen na základě svého profesního životopisu a schopností, ale zároveň také na základě své osobní zkušenosti jako vyléčené pacientky. „Mým hlavním posláním bude poskytovat individuální podporu pacientům a jejich rodinám, vytvářet propojení s různými obory onkologické péče a přispívat k odtabuizování tématu rakoviny. S pokorou jsem přijala nabídku stát se součástí týmu Onkologické kliniky a věřím, že mé osobní i pracovní zkušenosti a odhodlání přinesou pozitivní změny na klinice i v oblasti onkologické péče a osvěty,“ slibuje Věra Zukalová.

Zřízením pozice ambasadora onkologických pacientů vzniká prostor pro širokou škálu aktivit s cílem zlepšit kvalitu života pacientů, snížit jejich stres a úzkost a posílit jejich sebevědomí a naději. Součástí projektu jsou nejen individuální konzultace, edukační centrum, online portál pro pacienty, organizace seminářů a společenských akcí, ale také PR aktivity pro propagaci prevence a osvěty o onkologii ve veřejnosti. „Plánuji efektivně komunikovat s pacienty a jejich rodinami prostřednictvím objednávkového systému, online portálu i pravidelných setkání. Propojím je s nemocničním personálem, ombudsmanem a dalšími organizacemi, abychom společně vytvořili komplexní podporu pro pacienty. To vše by mělo přinést zlepšení kvality života pacientů, snížení stigmatizace onkologie ve veřejnosti, posílení prevence a včasné diagnostiky a také odlehčení samotnému zdravotnickému personálu. A v neposlední řadě chci přispět k propagaci dobrého jména Onkologické kliniky i celé FN Olomouc,“ plánuje nová ambasadorka.

FN Olomouc je předním zdravotnickým zařízením v oblasti komplexní specializované onkologické péče. Stále inovuje a zlepšuje podmínky pro své pacienty s cílem dosáhnout co nejlepších výsledků v léčbě onkologických onemocnění a pokud možno návratu nemocných do běžného života. „Chtěli bychom, aby naši pacienti a jejich rodiny cítili skutečnou podporu a porozumění během jejich léčby. Paní Zukalová má nejen odborné znalosti, ale i empatii a pochopení pro potřeby pacientů,“ říká profesor Bohuslav Melichar přednosta Onkologické kliniky FN Olomouc. „Ambasadorský projekt se zaměřuje na onkologické pacienty, jejich rodiny a také na širší veřejnost. Díky silné síti dobrovolníků a partnerů může ambasadorka aktivně přispívat k prevenci a včasné diagnostice rakoviny. Očekává se, že tento projekt bude mít významný vliv na různé aspekty onkologické péče a celkově posílí povědomí o této problematice ve společnosti,“ věří primářka olomoucké Onkologické kliniky Hana Študentová a dodává: „Ambasadorka přinese nový impuls a posílí spolupráci mezi pacienty, zdravotnickým personálem a veřejností v oblasti onkologické péče.“

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FN OL

Fotogalerie

Onkologičtí pacienti mají svoji ambasadorku   zdroj foto: FNOL
Onkologičtí pacienti mají svoji ambasadorku   zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

Zabíjačkové hody

Zabíjačkové hody

Fotek: 30
Přidáno: 16.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.