Nemocnice Šumperk - lékárna
Pozor děti
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 21. září 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V Jeseníku havaroval řidič pod vlivem drog

21.09.2018 - V Jeseníku havaroval řidič pod vlivem drog - Způsobená...

Počasí

obcasny-Déšť

21.09.2018 - Pátek

Teplota: 27 / 12 - obcasny-Déšť

obcasny-Déšť

22.09.2018 - Sobota

Teplota: 17 / 8 - obcasny-Déšť

Plavání cvičení

Opatrovník místo péče o nesvéprávnou ženu se dopustil zpronevěry

13. září 2018 - 20:27

Zpět na seznam článků

Na úkor nemocné ženy žil dva roky

Opatrovník místo péče o nesvéprávnou ženu se dopustil zpronevěry

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Jeseničtí kriminalisté sdělili obvinění šestapadesátiletému muži ze spáchání přečinů porušení povinnosti při správě cizího majetku a podvodu a také ze spáchání zločinu zpronevěry.

Obviněný byl soudem ustanoven jako opatrovník osmačtyřicetileté ženy z Jesenicka, které byla omezena svéprávnost a nakládání s majetkem. „Nesvéprávná žena nebyla schopna nakládat týdně s finanční částkou vyšší jak dvě stě korun. V rozporu s tím však obviněný muž ženě předával jednou za měsíc pět tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Tereza Neubauerová.

Žena pak peníze utratila za cigarety, jízdy taxislužbou apod. „Aniž měla zajištěny základní potřeby vhodné bydlení, dostatečnou stravu a lékařskou péči,“ upřesnila Tereza Neubauerová.

Podvodník si nechávat zbývající část důchodu duševně nemocné ženy a používat je na úhradu svých potřeb. „Navíc téměř dva roky pobíral příspěvek na péči, ačkoliv se ženou nežil ve společné domácnosti a ani o ni nepečoval,“ sdělila Tereza Neubauerová.

Tuto pro něj „nepodstatnou“ skutečnost však úřadu neoznámil a příspěvek mu byl neoprávněně vyplácen. „Svým jednáním měl způsobit škodu minimálně dvě stě deset tisíc korun,“ upřesnila policejní mluvčí.

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.