Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 07. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě „Vzhůru pomoci“ dvě nemocné děti

07.03.2021 - Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě...

Počasí

07.03.2021 - Neděle

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

08.03.2021 - Pondělí

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Opilá řidička se stala rekordmankou víkendových nehod na Jesenicku

30. ledna 2017 - 17:06

Zpět na seznam článků

Nadýchala 2,57 promile alkoholu

Opilá řidička se stala rekordmankou víkendových nehod na Jesenicku

DN Jesenicko zdroj foto: PČR

Hned u tří dopravních nehod, které se odehrály během víkendu, figuroval alkohol.

V sobotu 28. ledna dopravní policisté vyjížděli k dopravní nehodě do Staré Červené Vody. Devětatřicetiletý muž zde havaroval, když jel směrem na Velké Kunětice. „Vyběhla mu do cesty divoká prasata. Protože se jim snažil vyhnout, najel na pravou krajnici,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Tereza Neubauerová.

Vozidlo se dostalo do smyku, přejelo do protisměru a poté vyjelo mimo silnici. „Po nárazu do stromu se nakonec převrátilo na střechu. Ke střetu s prasaty nedošlo,“ informovala mluvčí.  Na vozidle vznikla škoda za 50 tisíc korun. „Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 0,88 promile alkoholu,“ sdělila Tereza Neubauerová.

K další dopravní nehodě s alkoholem vyjížděli policisté hned druhý den ráno, v neděli 29. ledna. Šestatřicetiletý řidič nezvládl jízdu v úseku mezi Dolním Údolím a Rejvízem. „Na rovném úseku sjel vpravo mimo vozovku do silničního příkopu,“ uvedla policejní mluvčí.

DN Jesenicko zdroj foto: PČR

Na voze Hyundai i20 vznikla škoda za 25 tisíc korun. „Při dechové zkoušce policisté u řidiče naměřili 1,24 promile alkoholu. Následnému lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se muž dobrovolně podrobil,“ přiblížila okolnosti Neubauerová.

Rekordmankou uplynulého víkendu na Jesenicku však byla žena. Třiatřicetiletá řidička havarovala v neděli 29. ledna v podvečer. „V Bělé pod Pradědem, část Adolfovice, mělo ženě do jízdní dráhy vjet neznámé vozidlo. Z tohoto důvodu měla přejet do protisměru, kde narazila do směrových sloupků, a vjela do příkopu,“ uvedla mluvčí.

DN Jesenicko zdroj foto: PČR

Při dopravní nehodě vznikla na vozidle a sloupcích škoda za šest tisíc korun. „Řidička při následné dechové zkoušce nadýchala 2,57 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí.

Autor: red., pis, zdroj foto: PČR

Fotogalerie

DN Jesenicko          zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.