Středa 24. dubna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

„Vracíme vodu lesu" projekt za více než miliardu

24.04.2019 - „Vracíme vodu lesu" projekt za více než miliardu -...

Počasí

obcasny-Déšť

24.04.2019 - Středa

Teplota: 20 / 9 - obcasny-Déšť

obcasny-Déšť

25.04.2019 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 12 - obcasny-Déšť

retrogami

Michal Šindelář s Jakubem Kořínkem v Šumperku

13. dubna 2019 - 08:43

Zpět na seznam článků

Připomenou nejen legendární skladby Katapultu

Michal Šindelář s Jakubem Kořínkem v Šumperku

Michal Šindelář s Jakubem Kořínkem v Šumperku zdroj foto: DK

Michala Šindeláře budou hudební fanoušci znát především jako bývalého bubeníka legendárního Katapultu, ve které působil osm let na pozici bubeníka po boku svého otce Jiřího „Dědka“ Šindeláře.

Společně s brilantním kytaristou Jakubem Kořínkem během koncertu v pátek 10. května publiku připomenou nejen zásadní hity této legendární rockové kapely, ale zazní také vlastní autorské skladby „Hledám ráj“, „První ani poslední“ nebo „Hořely, padaly hvězdy“, která je navíc titulní písní velmi úspěšného filmu Bába z ledu.

Michal se rozhodl nestavět svou kariéru na slávě Katapultu, vydal se svou cestou a nyní se netradičně věnuje hraní na kytaru a zpěvu, i když některé jeho písně Vám nefalšovaný poctivý bigbít určitě připomenou. Hraje také s kapelou Semtex, se Samsonem Lenkem a Banjo bandem Ivana Mládka.

Své první bicí dostal darem ve třech letech od "zpívajícího bubeníka" Víti Vávry a svou první kapelu Ohnivá hříva měl už v úvodu základní školy. Sám o té době říká: „Sešli se tři lidi. Jeden zpíval, jeden řezal do kytary, já mlátil do bicích”. Zřejmě díky genetické dispozici v sobě brzy objevil hudební talent a začal hrát na bicí nástroje.

Jakub Kořínek je šumperskému publiku rovněž známý, protože v roce 2005 zazářil jako velký hudební objev na festivalu Blues Alive. Mladá naděje českého blues si prošla zajímavým hudebním vývojem. Přes prvotní okouzlení prostou trampskou hudbou se Jakub zvolna vypracoval a díky své brilantní technice skládá originální instrumentální skladby také pro rezofonickou kytaru. Inspiruje se kytarovým uměním Erica Claptona či klasickými skladbami Roberta Johnsona.

Společně pak vydali album První ani poslední, na kterém si zahrál i baskytarista léta působící ve skupině Fleret Marek Abrahám a multiinstrumentalista Michal Rajtmajer. Deska byla natočena ve studiu Svárov, jehož služby využívají i takoví umělci, jako například klávesista od Lady Gaga - Brockett Parsons, Aneta Langerová, Marek Ztracený nebo Debbie. „Velkým úspěchem a poctou bylo jejich plzeňské vystoupení v roce 2015, kde v létě se ujali role předskokanů oblíbené americké folkrockové písničkářky Suzanne Vega,“ uvádí produkční Domu kultury Šumperk Michaela Horáková.

Klubový koncert Michala Šindeláře s Jakubem Kořínkem začne v pátek 10. května od devatenácti hodin ve foyer Domu kultury Šumperk.

Vstupné v předprodeji je 190 korun, v den akce podraží o padesátikorunu.

Autor: red., M. Horáková - dk

Fotogalerie

Michal Šindelář s Jakubem Kořínkem v Šumperku    zdroj foto: DK

Další články z rubriky

Řidič zanechal havarované vozidlo poblíž Skřítku v příkopu

Řidič zanechal havarované vozidlo poblíž Skřítku v příkopu

Za nehodou stála nepřiměřená rychlost jízdy

Zámek Velké Losiny opět rozkvetl jarní výzdobou

Zámek Velké Losiny opět rozkvetl jarní výzdobou

Velikonoční akci si prohlédlo přes tisíc dvě stě návštěvníků

Exkluzivní Fotogalerie

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

Ceny města Šumperka 2018 - I.

Ceny města Šumperka 2018 - I.

Fotek: 82
Přidáno: 17.04.2019

Ceny města Šumperka 2018 - II.

Ceny města Šumperka 2018 - II.

Fotek: 60
Přidáno: 17.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.