Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v Šumperku zjišťuje totožnost muže u bankomatu

17.10.2019 - Policie v Šumperku zjišťuje totožnost muže u bankomatu...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Opilí řidiči bourali v Medlově a Sudkově

10. srpna 2015 - 19:01

Zpět na seznam článků

Tři lehce zranění a škoda bezmála sto tisíc korun

Opilí řidiči bourali v Medlově a Sudkově

DN mezi Medlovem a Úsovem zdroj foto: PČR

Dopravní policisté na Šumpersku měli plné ruce práce v sobotu v sobotu 8. srpna kolem třetí hodiny ráno. V rozmezí pár desítek minut se staly dvě dopravní nehody, při kterých hrál hlavní roli alkohol.

K první nehodě došlo ve tři hodiny ráno na silnici mezi Sudkovem a Lesnicí.

DN Sudkov-Lesnice zdroj foto: PČR

Teprve dvacetiletý řidič ze Zábřeha jel s vozidlem Opel Astra směrem na Lesnici. „Při projíždění pravotočivé zatáčky v důsledku nepřiměřené rychlosti přejel ve smyku do protisměru a poté vyjel mimo vozovku, kde narazil do stromu,“ popsala kolizi komisařka územního odboru šumperské policie Marie Šafářová.

DN Sudkov-Lesnice zdroj foto: PČR

Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku. „S pozitivním výsledkem 1,59 promile alkoholu v dechu. Opakovanými dechovými zkouškami pak byly řidiči naměřeny hodnoty 1,6 a 1,41 promile alkoholu v dechu,“ upřesnila komisařka.

DN Sudkov-Lesnice zdroj foto: PČR

Řidič i jeho dva spolucestující při nehodě utrpěli lehká zranění. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 51 tisíc korun.

Druhá nehoda se stala krátce po třetí hodině ráno na silnici mezi Medlovem a Úsovem. Ve voze Ford Focus tudy projížděl třicetiletý muž z Uničova. „Na rovném úseku silnice vyjel vpravo mimo vozovku, najel na svodidla a poté se převrátil s vozidlem do příkopu. Z místa nehody odešel do Úsova, kde se pokoušel sehnat odtah,“ uvedla policejní komisařka, která dodala: „Když se asi po půlhodině vrátil k automobilu, byla již na místě policejní hlídka.“

DN mezi Medlovem a Úsovem zdroj foto: PČR

Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. „Přístroj naměřil 2,15 promile alkoholu v dechu. Opakovanými dechovými zkouškami pak byly řidiči naměřeny hodnoty 1,89 a 2,13 promile alkoholu v dechu,“ informovala Marie Šafářová.

Ke zranění osob při nehodě nedošlo. „Dle vyjádření řidiče k havárii došlo proto, že se plně nevěnoval řízení a při jízdě manipuloval s mobilním telefonem,“ dodává policejní mluvčí. Celková škoda v tomto případě byla předběžně vyčíslena na 42 tisíc korun.

DN mezi Medlovem a Úsovem zdroj foto: PČR

Oba řidiči jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jim může soud uložit i trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. „Příčiny a okolnosti obou dopravních nehod jsou předmětem dalšího šetření,“ upřesnila komisařka Šafářová.

Autor: red., pis. zdroj foto: PČR

Fotogalerie

DN mezi Medlovem a Úsovem    zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.