Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 03. dubna 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z PICC týmu je nově Kanylační tým

02.04.2025 - Z PICC týmu je nově Kanylační tým - Ve FN Olomouc

Počasí

03.04.2025 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 4 - Jasno

04.04.2025 - Pátek

Teplota: 18 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Opilí řidiči nocovali v policejní celé

24. února 2020 - 14:09

Zpět na seznam článků

Cestování na Šumpersku opět ohrožovali nezodpovědní motoristé

Opilí řidiči nocovali v policejní celé

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Od pátečního podvečera do sobotních brzkých ranních hodin 22. února se zaměřili policisté v rámci celého šumperského územního odboru, mimo jiné, na bezpečnost silničního provozu. Při dopravně bezpečnostní akci zkontrolovali téměř tři stovky vozidel a zjistili třicet dva přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Silniční kontroly však odhalily také čtyři podnapilé řidiče. Tři z nich jsou důvodně podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, další z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. „První z podnapilých řidičů podezřelých z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky na sebe upozornil nestandardním chováním za volantem krátce po třiadvacáté hodině v Šumperku. Poté, co v Temenické ulici zastavil před přechodem pro chodce, spustil směrové světlo. Při dechových zkouškách opakovaně nadýchal přes dvě promile alkoholu v dechu. Jednašedesátiletého muže policisté zadrželi, zbytek noci pak strávil v policejní cele,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová, která doplnila: „Stejný nocleh si zajistil také třiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla, kterého policisté zastavili pár minut po půlnoci na ulici Revoluční v Šumperku. V tomto případě řidič při dechových zkouškách nadýchal 1,78 a 1,68 promile alkoholu v dechu. Také jeho řidičský průkaz skočil v rukou policistů.“

Na podnapilého řidiče natrefili policisté také krátce před půlnocí ve Velkých Losinách. „Čtyřiapadesátiletý muž, který opakovaně nadýchal přes jedno promile alkoholu v dechu, se bude muset zodpovídat z téhož trestného činu,“ upřesnila mluvčí.

V případě prokázání viny a odsouzení hrozí výše uvedené trojici až roční trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek                              zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

FOR MODEL 2025

FOR MODEL 2025

Fotek: 70
Přidáno: 21.03.2025

Svět kostiček v šumperském kulturáku

Svět kostiček v šumperském kulturáku

Fotek: 62
Přidáno: 08.03.2025

Bludovští otužilci

Bludovští otužilci

Fotek: 84
Přidáno: 01.01.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.