Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 04. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Platnost řidičáků a technických prohlídek je prodloužena

04.03.2021 - Platnost řidičáků a technických prohlídek je...

Počasí

04.03.2021 - Čtvrtek

Teplota: 9 / 0 - Zataženo

05.03.2021 - Pátek

Teplota: 4 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Opilý cizinec u Vrbátek ujížděl před policejní hlídkou

02. listopadu 2013 - 08:24

Zpět na seznam článků

Honička skončila ve chvíli, kdy řidič nezvládl řízení a naboural

Opilý cizinec u Vrbátek ujížděl před policejní hlídkou

DN Vrbátka zdroj foto:PČR

Ve čtvrtek 31.října krátce před půlnocí prováděla policejní hlídka kontrolní činnost ve Vrbátkách. Při kontrole předepsaným způsobem zastavovali i vozidlo Citroën Xsara, které přijíždělo od Štětovic. Jeho řidič však na znamení nereagoval, hlídku objel a pokračoval v jízdě.

Vzhledem k tomu, že řidič policistům ujížděl, policejní hlídka se za ním vydala.“Předjela ho a za použití červeného nápisu STOP a zapnutým výstražným zařízením, se vozidlo snažila zastavit. Řidič však opět na znamení nereagoval, autem najel do pravé zadní části policejního vozu a pokračoval směrem k cukrovaru,“ popsala situaci na místě tisová mluvčí policie Olomouckého kraje Irena Urbánková.

Řidič zřejmě nezvládl řízení vlivem toho, že nepřizpůsobil rychlost jízdy a vyjel mimo silnici až na vjezd u jednoho z domů. Tam narazil nejprve do stromku a poté do zaparkované Mazdy, která byla nárazem odhozena do zdi domu a Citroën Xsara zastavil vlivem poškození zhruba po třiceti metrech. Řidič z vozidla vystoupil a podrobil se policejní kontrole. Policisté zjistili, že se jedná o devětačtyřicetiletého cizince z Olomoucka. „Provedli u něho dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní a naměřili mu 2,08 promile alkoholu v dechu, opakovanou dechovou zkouškou pak 2,05 promile alkoholu v dechu. Po poučení se odmítl podrobit lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem k biologického materiálu v nemocnici,“ doplnila tisková mluvčí Urbánková.

DN Vrbátka

Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Ke zranění žádné osoby nedošlo. Celková hmotná škoda na všech poškozených věcech a vozidlech byla předběžně vyčíslena na téměř devadesát tisíc korun.

Cizinec je nyní podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. „Nehoda je nadále v šetření,“ sdělila mluvčí Irena Urbánková.

 

Autor: red.,I.Urbánková, zdroj foto:PČR

Fotogalerie

DN Vrbátka             zdroj foto:PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.