Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Opilý řidič ujížděl na Olomoucku před policií a narazil do stromu

21. března 2015 - 12:15

Zpět na seznam článků

Dva spolujezdci na místě zemřeli

Opilý řidič ujížděl na Olomoucku před policií a narazil do stromu

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Tragické následky má dopravní nehoda, ke které došlo sedm po půlnoci v sobotu 21. března za obcí Velká Bystřice ve směru jízdy na Bukovany. Při nehodě zahynuli dva mladí lidé a třetí člen osádky byl převezen do Fakultní nemocnice Olomouc.

Policejní hlídka zaznamenala na Zámeckém náměstí ve Velké Bystřici rychle projíždějící vozidlo Audi, které jelo od ulice ČSA na Droždín. Policisté vozidlo začali pronásledovat a za pomocí výstražného světelného zařízení se snažili řidiče přimět k zastavení. Ten však nereagoval a naopak zrychlil. „Vozidlo asi 300 metrů za obcí vyjelo ze silnice a narazilo do stromu, kde se pak také převrátilo a zůstalo v příkopu,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marie Štrbáková.

Ve vozidle byly tři osoby, dvě z nich zůstaly po nehodě zaklíněné. „Řidič vozidla vystoupil. Přestože policisté prováděli u zaklíněných osob první pomoc až do příjezdu ostatních složek IZS a následně také zdravotníci provedli vše pro jejich záchranu, dva muži ve věku 20 let podlehli svým zraněním již na místě nehody,“ informovala Marie Štrbáková.

Na místo vyjeli také profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Velké Bystřice. „Jedna osoba byla z vozidla vyproštěna ještě před příjezdem jednotek požární ochrany, druhou osobu hasiči z havarovaného auta vyprostili pomocí vyprošťovacího zařízení a třetí osoba byla zraněna a se zraněními převezena na ošetření,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Dvacetiletý řidič se na místě podrobil orientační dechové zkoušce. „Muž nadýchal 0.89 promile alkoholu v dechu. Příčiny a okolnosti této tragické události budou předmětem dalšího policejního vyšetřování,“ doplnila Štrbáková.

Autor: red.,pis

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.